Jarná únava

Za jarní únavou stojí většinou zanesený organismus

Malátnost, únava, bledá pokožka, zhoršený stav nehtů a vlasů, vyčerpanost, špatná nálada a stav, který se dá nazvat totálně bez energie. Řada lidí to připisuje „jarní únavě“. I když si na jaro ještě chvíli počkáme, mohou se tyto symptomy začít objevovat.

Ne, že by se nedalo na vroubek přechodu ročního období připsat řadu neduhů, ale většinou je to právě proto, že máme zaneřáděný organismus. Pak se tyto změny snáší mnohem hůř. Naštěstí existuje detox, který dokáže tělo zbavit škodlivých látek. Nepleťte si prosím detoxiaci organismu s dietou, která má jediný cíl – zredukovat nechtěná kila navíc. Detox může samozřejmě také způsobit úbytek váhy, ale není to jeho hlavním úkolem. Úkolem je zbavit tělo toxinů. Abychom tento problém více pochopili, vysvětlíme si, co to vůbec ty toxiny jsou a odkud se berou.

Co jsou to toxiny?

Toxiny jsou látky produkovány živými organismy (bakteriemi) a mají na organismus devastující dopad, v některých případech mohou způsobit i smrt, nefunguje-li nějaký orgán správně (například játra). K čističce lidského těla patří právě játra, ledviny a slezina. Pokud se v těle nachází hodně škodlivých látek, mohou být tyto orgány přetěžovány.

Jak se do těla dostanou?

I zdravě stravující se člověk by měl tu a tam držet očistnou kúru – detox. Ačkoliv má lidské tělo schopnost samočisticího procesu, nestačí to. A to proto, že i zdravé ovoce a zelenina mohou mimo vitamínů a minerálů do našeho těla vpravit jedy. Ovoce a zelenina se při pěstování ošetřují chemicky. Hospodářským zvířatům se mnohdy podávají léky (antibiotika). Potraviny obsahují konzervanty, barviva a jiné umělé přísady. Používáme v kuchyni plasty, které mohou do jídel pouštět toxické látky. Ovzduší rovněž není úplně nejčistší, především ve větších městech. Nehovoře o alkoholu nebo kouření. A pasivní kuřák to má ještě horší než ten, který si dá čouda přímo.

Aby mohlo naše tělo správně fungovat, je potřeba nedělat si z něj popelnici na odpadky a přemýšlet o stravě, dodržovat pitný režim, hýbat se (potem se vylučují toxiny a díky pohybu okysličují buňky) a čas od času mu dopřát generální očistu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *