Bolesti bříška

Bolí vaše miminko bříško? Víme proč!

Novorozence a batolata může postihovat celá řada různých problémů. Pokud vás zajímá, jaké to mohou být, je velmi častým jevem poměrně silná bolest bříška. Pokud se tato situace týká i vašeho potomka, poradíme vám, co by mohlo být tou hlavní příčinou. Je to intolerance laktózy, což je jev, který je u batolat poměrně častý a může postihnout i několik procent dětí. Důsledky jsou v mnoha případech stejné, a to:

  • Bolesti bříška.
  • Křeče.
  • Průjmy a plynatost.

Jak proti tomuto problému bojovat?

Ideální je v první řadě navštívit lékaře, který potvrdí naši domněnku o tom, že problémem je právě intolerance laktózy. Pokud je tomu tak, stop bolesti bříška dáte poměrně jednoduše. Není nutné se obávat toho, že byste musela jakkoliv měnit stravu vašeho potomka, nebo že byste snad musela přejít na zcela nový denní režim. Právě naopak. Moderní medicína dokáže nabídnout řešení, a to enzym nazývaný jako laktáza. Ten je ve formě kapek, které se přidávají dítěti do stravy.  V jeho organismu už zajistí, aby byla laktóza trávena přesně tak, jak má.,

Proč se daný problém objevuje?

Náš organismus je poměrně složitý a tak se může stát, že nedokáže vždy fungovat tak, jak od něho očekáváme. U těch nejmenších to platí dvojnásob, jelikož jejich organismus si musí zvykat na často zcela novou stravu. A tak ještě není natolik vyvinutý, aby si mohl s laktózou poradit. Připomeňme však, že daný problém se může objevit i u dospělých. A zatímco u dětí se postupem času funkce spojená s trávením laktózy vrátí do normálu, u dospělých se může v některých případech jednat o dlouhodobou záležitost. Proto zjistěte víc o intoleranci laktózy. Pokud vás toto téma zajímá a aktuálně čekáte miminko, je dobré si informace načerpat raději s předstihem. Pokud problém nastane i u vás, budete moci ihned zakročit a vašemu dítěti výrazným způsobem ulevíte od bolestí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *