Vybíráme dětské povlečení

Vybrat dětské povlečení sice není žádná věda, ale je potřeba mu věnovat dostatečnou pozornost, aby splnilo všechny vaše i dětské požadavky. Pokud se vám výběr povede, zajistíte vašemu dítku kvalitní a klidný spánek a možná ho do postele i snadněji nalákáte. Co tedy musí dětské povlečení splňovat?

Vsaďte na bavlnu nebo len

Na kvalitní a dravý spánek má výrazný vliv materiál povlečení. Některé materiály, zvláště ty umělé, jsou mnohdy naprosto nevyhovující a narušují tak klidný a nepřerušovaný spánek. U dětského povlečení musí být navíc materiál 100% zdravotně nezávadný a ideálně certifikovaný.

Ideálním materiálem je tak klasická bavlna a stále více oblíbený len. Bavlna je materiál, který saje vlhkost, je příjemný na těle nezpůsobuje alergické reakce a nestudí nebo nešustí jako jiné materiály. Len je přirozeně antibakteriální, odolává plísním, je vzdušný a prodyšný, odvádí vlhkost a čím víc se pere, tím je měkčí a příjemnější.

Vlastnosti dětského povlečení

  • savé,
  • prodyšné,
  • příjemné na dotek,
  • antibakteriální.

Bezpečné zapínání

Aby bylo povlečení vhodné do dětské postýlky nebo velké postele musí mít bezpečné zapínání. To je takové, které dítě nemůže spolknout nebo se o něj poranit. Nejvíce se tak osvědčilo hotelové zapínání, zakládací povlečení – pouze kapsa bez knoflíků či zipu. dobré jsou také šňůrky, ovšem pečlivě přišité.

Naopak se nedoporučuje dětské ložní povlečení se zipem, který by mohl dítě poškrábat nebo knoflíky, které by mohlo dítě spolknout. Dobré není ani povlečení se suchým zipem, který po otevření může škrábat a být na dotek nepříjemný.

Kupte správný rozměr povlečení

při výběru povlečení je také důležité vybrat správné rozměry. V případě, že bude povlečení příliš velké bude v něm přikrývka plavat a bude se hromadit u nohou, což není zaprvé příjemné a druhé by dítě mohlo nastydnout. Do příliš velkého povlečení se může také dítě zamotat a způsobit si zranění.

Klasickým rozměrem dětského povlečení je rozměr 130 x 90 cm u přikrývky a 60 x 45 cm u polštáře. Pokud je už dítě větší je možné vybírat dětské povlečení do velké postele a vybírat tak z klasických rozměrů.

Nalákejte dítě do postele

Nechce vše dítě chodit spát nebo se mu nelíbí v jeho postýlce? Zkuste ho do postele nalákat na povlečení, které bude mít vzor jeho oblíbené dětské postavy nebo hrdiny či zvířátka. V současné době je nabídka na trhu opravdu široká a fantazii se meze nekladou.

Pro ty nejmenší se nabízí dětské povlečení s kreslenými postavičkami z večerníčků a animovaných pohádek. Pro ty větší už se dělí na povlečení na holčičí a klučičí. Holčičí postýlka tak může být celá růžová s povlečením s princeznami a kluk zase může usínat pod peřinou se svým oblíbeným akčním hrdinou.

Nebojte se barev

Dětské povlečení nemusí mít nutně na sobě vzor nebo postavu, ale může hrát různými barvami. Pro více aktivní děti se doporučuje volit barvy mírnější a neutrální, aby se v postýlce zklidnili a měli klidný spánek. dobré je, když povlečení celkově zapadne do designu dětského pokoje a bude ladit s doplňky nebo kobercem.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.