8 rad jak přežít rozchod

Rozejít se s partnerem není příjemná záležitost. Každý takový okamžik nese úplně jinak, což souvisí s naší osobností, věkem a životními zkušenostmi. Zatímco ve dvaceti to mnohdy považujeme za katastrofu, ve čtyřiceti se na stejné věci díváme odlišně. Jsou případy, kdy taková událost končí i tragicky. Máme pro vás jednu dobrou zprávu – rozchod s partnerem neznamená konec světa a věřte, že na vás čeká ještě mnoho překrásných chvil.

Kde jedno končí, něco nového začíná. Rozchod patří bezpochyby k těm náročnějším situacím, jež nás v životě potkají. Není však možné trápit se do nekonečna. Nicméně je nutné uznat, že jde o velkou změnu v životě, se kterou je potřeba se vyrovnat. Nehodláte-li se trápit po ukončení vztahu víc, než je třeba, a chcete-li se dostat z toho co nejdříve, máme pro vás připravených osm rad.

8 rad, jak zvládnout rozchod

  • Nebraňte se pláči a nedělejte ze sebe hrdinu. Plakat není žádná ostuda – emoce se derou ven a dejte jim průchod.
  • Dělejte každý den něco, co vás posune zase o kousek vpřed. Například čtěte knihy, cvičte, meditujte, učte se nový jazyk, přihlaste se do kreslení. Dělejte zkrátka věci, které vás budou bavit a poskytnou vám něco pozitivního do budoucna.
  • Nebuďte v tom sami a najděte si emoční podporu. Někoho s kým můžete otevřeně hovořit. Nemyslíme tím, abyste si udělali z prvního kamaráda popelnici na duševní odpad. Ale určitě je fajn mít rodinu či přátelé a mít s kým o tom promluvit. Nenimrejte se však v tom zbytečně dlouho.
  • Pokud budete cítit opravdu vyčerpání, stres, sklíčenost dlouhodobě – vyhledejte pomoc odborníka. Na tom není vůbec nic špatného. Mnohdy v takové bolestivé situaci vyplují na povrch i další kostlivci.
  • Najděte si na každý den program, který vás zaměstná. Nebude mít pak tolik času nimrat se ve vzpomínkách a klást si otázky, které jsou už zbytečné. Hlavně nezůstávejte příliš o samotě. Choďte mezi lidi, oprašte stará přátelství, navštivte kamarády či rodinu.
  • Jen málokdo dokáže po rozchodu zůstat s ex partnerem v přátelském vztahu. Představa je to hezká, ale realita je většinou jiná. Kontaktuje-li vás a otravuje stále váš bývalý/á nenechte to tak. Dejte mu jasně znát, že takového chování má ihned zanechat a dát vám pokoj, abyste se z toho mohli dostat.
  • Dopřejte si čas – přesto, že to zní otřepaně, je to stará dobrá pravda. Na začátku to bolí hodně, časem méně a později je to vzdálená vzpomínka. Vaše myšlenky budou určovat, jak přežijete rozchod a jak rychle se z toho dostanete.
  • Ve všem špatném je i kus něčeho dobrého. I když vás určitě rozchod hodně zasáhl, a vám přichází na mysl mnoho hezkých zážitků, které už s dotyčnou osobou neprožijete, pokuste se na věc podívat z jiného úhlu. Možná, že byl vtipný, hezký, pozorný, ale uvědomte si i jeho mínusy: arogance, neschopnost udržet peníze, výlety s kamarády, žárlivost a další. Pohlížejte na ukončený vztah jako na dobrou zkušenost, kdy si opravdu ujasníte, co od životního partnera očekáváte a před kterými vlastnostmi se mít na pozoru.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.