Jak uskladnit vlašské ořechy

Také se již nemůžete dočkat vánočního pečení, kdy se celým domovem začne linout neodolatelná vůně cukroví? Vánoční svátky se nezastavitelně blíží a spousta žen již nyní spřádá plány, jaké druhy cukroví letos upeče. Součástí mnoha receptů jsou vlašské ořechy, které cukroví dodávají nezaměnitelnou chuť i vůni. Ořechy můžeme sklízet již nyní, kdy jsou jich plné stromy a ořechy samy začínají padat. Vzhledem k tomu, že do Vánoc ještě nějaký ten čas zbývá, je potřeba zamyslet se nad otázkou, jak uskladnit vlašské ořechy, aby se nám nezkazily a nevytvořila se na nich plíseň.

Jak uskladnit vlašské ořechy?

Máte plné bedýnky ořechů a nyní si pohráváte s otázkou, jak uskladnit vlašské ořechy, aby co možná nejdéle vydržely? Pak pro vás máme několik tipů, které jsme ukryli do následujících řádků. Jestliže máte strach o svou úrodu a nechcete, abyste před Vánoci místo krásných oříšků našli jen plesnivé kuličky, pak si dnešní článek určitě nenechte ujít!

Tip první: Očistit a do bedýnky!

Jestliže řešíte, jak uskladnit vlašské ořechy, pak se můžete spolehnout na náš první tip. V první řadě je důležité ořechy probrat a nechat si pouze ty, které nebudou poškozené. Před uskladněním je důkladně očistěte od slupek nebo hlíny, která by se mohla postarat o vznik plísně. Pokud ořechy uskladníte špinavé nebo ve slupce, pak vám do Vánoc nevydrží.

Tip druhý: Usušit a do pytle!

Druhou možností, jak uskladnit vlašské ořechy, je pořádně je usušit a poté nasypat do pytle. Pytel následně umístěte na suché místo, kde nebude hrozit, že by ořechy nasákly vlhkost a zkazily se. Místo pro uložení ořechů by nemělo být ani příliš teplé, ani příliš studené, zkrátka zlatá střední cesta.

Tip třetí: Vylouskat a do mrazáku!

Hodně lidí nedá dopustit na skladování ořechů tím způsobem, že ořechy jednoduše vylousknou, uloží do pytlíků a ty následně strčí do mrazáku. I to je jedna z variant, jak uskladnit vlašské ořechy a to nejen do Vánoc, ale klidně i po celý rok. Výhodou je, že v tomto případě máte vylouskané ořechy hned k dispozici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *