Nevěra – přiznat nebo tutlat?

Nevěra je situace, která snad nikoho z nás nemůže nechat chladným. I lidé hrající si na drsňáky dokáže takováto zrada od jejich polovičky srazit na kolena a dostat je až na jejich samotné dno. Ať už byly důvody pro naši nevěru jakékoli, z výše zmíněných důvodů si v případě uklouznutí pohráváme s otázkou, zda nevěru přiznat, a nebo se raději vydat cestou zatloukání. Na jednu stranu si říkáme, že by bylo lepší jít s kůží na trh a otevřeně přiznat svou chybu, ovšem na stranu druhou se obáváme reakce toho druhého. Nabízí se proto otázka: přiznat nevěru, nebo raději zatloukat?

Zaostřeno na nevěru: přiznat se nebo zatloukat?

Udělali jste osudovou chybu a svou polovičku podvedli? Nyní nezáleží ani tak na tom, jaké jste k tomu měli důvody nebo kolikrát jste spali v cizí posteli. Jediné dilema, které teď určitě zaměstnává vaši hlavu, je otázka, zda se přiznat a riskovat tak celý vztah, nebo raději mlčet a užírat se vlastním svědomím. I když nevěra představuje nemilé téma, rozhodli jsme se na něho zareagovat. Společně s vámi si řekneme pro a proti obou možností, tedy varianty, kdy se k nevěře rozhodnete přiznat i varianty, kdy raději budete držet jazyk za zuby…

Když vás užírá svědomí

Podvést partnera je zkušenost, která ve většině z nás vyvolá nepříjemné pocity. Pokud toho druhého milujeme a záleží nám na něm, pak nás logicky začne užírat naše svědomí. Pokládáme si otázky, proč jsme to vůbec udělali, jestli nám to stálo za to. Teď už je pozdě si něco vyčítat, jednou se tak stalo a vy si teď musíte ujasnit, zda je pro vás lepší se přiznat a mít tak čisté svědomí, nebo se svým černým svědomím žít a raději mlčet.

Přiznání je riziko i úleva

Pokud se rozhodnete přiznat, pak se vám po vyslovení bolestivé pravdy s největší pravděpodobností nesmírně uleví. Najednou vám ze srdce spadne obrovský kámen. Jenže se zamyslete nad tím, jak se bude cítit ten druhý. Zatímco vám bude lépe na duši, vaše drahá polovička najednou bude stát před překvapivým zjištěním. Přiznání nevěry je zásah do důvěry, které ne všechny páry dokážou ustát. Často se tak stává, že se dvojice po nevěře a jejím odhalení rozejde a mnohdy ne zrovna v dobrém. Proto si zvažte pro a proti – pokud víte, že to vaše polovička neustojí a nechcete riskovat váš vztah, pak se prostě smiřte s tím, že nebudete mít klidné spaní.

Zatloukání se ne vždy vyplatí

Opačným případem je zatloukání. Nemáte-li odvahu na to se přiznat, pak jednoduše mlčte a doufejte, že pravda i bez vašeho přičinění nevyjde najevo. Určitě víte, že lež má krátké nohy a nejednou se již stalo, že se nevěra proflákla i bez toho, aniž by se jeden z partnerů přiznal. I to se může stát. Vy však doufejte, že vás má osud natolik rád, že vaše nevěra zůstane jen vaším tajemstvím a vaším zátěží.
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.