Co o vás řeknou vaše sny?

Sny – zdají se každému z nás, hodně se liší, mají různou délku i obsah, ale jeden aspekt mají přeci jen společný: snaží se nám něco říci. Vědci se shodují na tom, že mají důležitý úkol udržet naši psychickou i fyzickou rovnováhu a že se nám nezdají jen tak pro nic za nic. Nezáleží na tom, zda si ráno po zazvonění budíku pamatujete, co se vám zdálo nebo ne, tak či onak vaše mysl během spánku nezahálela a zatímco vy jste spali, ona třídila vaše myšlenky, vzpomínky, obrázky i emoce.

S pomocí snů se dokážeme lépe vypořádat s problémy, kterým v životě čelíme a můžeme si díky nim uskutečnit naše vědomé myšlenky. Možná se i vám některé sny zdají znovu a znovu a vy si pokládáte otázku, co se vám tím snaží naznačit. I my jsme se na výklad snů blíže zaměřili a v dnešním článku se společně podíváme na to, co o vás řeknou vaše sny.

Nejčastější sny a jejich význam

Zdálo se vám několik nocí za sebou jedno a to samé? Opakují se vám některé sny neustále dokola? My jsme pro vás našli 4 nejčastější sny, na jejichž význam se teď společně podíváme.

 1. Ztráta věcí nebo jejich rozbití

  Sen o ztrátě nějaké věci či jejího rozbití signalizuje, že ve vašem životě aktuálně probíhají situace, kterým byste měli věnovat pozornost nebo které byste měli neprodleně napravit. Lidem se velmi často zdá o rozbitém mobilním telefonu, což může být náznak toho, že s lidmi ve svém okolí možná nejednají tak, jak by měli. Zkuste se nad tím zamyslet, možná někomu křivdíte.

 2. Návrat do školy a neúspěch v testu

  Sen o neúspěšně napsaném školním testu vám naznačuje, že se ve vašem životě objevila výzva, které se bojíte. Tento sen může být i projevem toho, že v některé oblasti pociťujete vlastní neúspěch a nemůžete se s tím smířit.

 3. Nabytí či ztráta peněz

  Peníze ve snu symbolizují, čeho si doopravdy vážíte a ceníte. Pokud se vám zdá, že jste ve snu získali velký obnos peněz, znamená to, že si ve svém životě začínáte uvědomovat své životní hodnoty a priority. Naopak zdá-li se vám, že jste ve snu o peníze přišli, pak naopak ve svém životě můžete pociťovat ztrátu jeho smyslu. V takovém případě byste se měli zamyslet nad tím, co pro vás v minulosti bylo důležité ve srovnání s přítomností.

 4. Nemoc nebo smrt

  Sny o smrti nejsou nikomu příjemné a přesto se nám čas od času zdají. Jestliže se vám zdá o vaší smrti nebo smrti někoho blízkého, pak vám v životě čekají velké změny – ať už v osobním nebo kariérním životě. Jen málokdy se stane, že smrt ve snu předpovídá skutečnou smrt blízké osoby. Pozornost byste však měli věnovat vašemu zdraví.

Mohlo by se Vám také líbit
1 komentář
 1. Oloupanejpomeranč říká

  Mám často sny o cestování,a hlavně nějakém ubytování.Teď naposledy jsem byl v nějaké ubytovně,a bylo to tam velmi obyčejné.Přišla tam nějaká paní,asi nějaká zprávcová,a říká,že než odejdu,musím si tady ten pokoj uklidit.A nebo se mi zdá,že hledám v nějakém cizím městě nádraží,či letiště.Mám poslední dobou barvité,a dost složité sny.Nevím,co mi chtějí sny říct.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.