Tipy jak se zbavit strachu z létání

Pokud se vám při pouhém pohledu na letadlo dělají mžitky před očima, kolena se vám klepou jako rosol, čelo se rosí studeným potem, žaludek dělá zběsilé kotrmelce a celé tělo zachvátí panická třesavka, pak si nenechte ujít náš dnešní článek, ve kterém vám prozradíme několik tipů, jak se zbavit strachu z létání. Rozhodně nepodléhejte dojmu, že jste na světě jediní, kdo má z dominantního letadla obavy – nejste. Co se týče létání, rozdělujeme se na tři pomyslné skupinky lidí – zatímco někdo létání miluje a jinou formu dopravy by dobrovolně nevolil, jinému létání nevadí, ale před nástupem do letadla má zvláštní pocity a další by do tohoto dominantního stroje dobrovolně nesedl.

Bojíte se? Víme, jak překonat strach z létání!

Pokud si čtete tyto řádky, pak s největší pravděpodobností patříte do druhé či třetí skupinky lidí – logicky ten, kdo létání zbožňuje, bude asi jen stěží číst článek o tom, jak překonat strach. Máme pro vás několik tipů, jak se zbavit strachu z létání a užít si krásná místa Evropy, která si možná právě díky létání necháváte ujít. A to je škoda!

Tip první: Znejte fakta

Možná ve vás strach z létání vzbuzují média, která každou leteckou katastrofu propírají strašně dlouhou dobu. Je pravda, že letadla tu a tam opravdu spadnou a je to neštěstí, které zasáhne spoustu lidí, ale semínko strachu ve vás bují možná právě proto, že se o tom hodně mluví. Denně se stane několik autonehod, které se ale tolik neřeší a z toho plyne, že letět letadlem je statisticky daleko bezpečnější, nežli cestovat autem.

Tip druhý: Nebojte se turbulencí

Turbulence jsou pro mnoho lidí největší překážkou, proč na palubu letadla vůbec nastoupit. Nebudeme lhát, že se nejedná o nic příjemného a nepohodlného, ovšem i tak musíme dodat, že turbulence nejsou viníkem vážnější nehody a jde tedy o zcela normální součást létání.

Tip třetí: Požádejte o pomoc

Pokud se rozhodnete přes své obavy na palubu letadla nastoupit a během letu se vás zmocní panika, neváhejte se obrátit na personál, který je vám po celou dobu plně k dispozici. Letušky a stevardi jsou speciálně školeni k tomu, aby vám v těchto situacích pomohli, uklidnili vás a dodali vám odvahu. Oni totiž svou práci milují a pokud by létání bylo něco extrémně nebezpečného, pak by raději kopali díry nebo stáli za kasou v supermarketu.

Tip čtvrtý: Buďte myšlenkami někde jinde

Dalším tipem, jak se zbavit strachu z létání, který hodně lidem pomáhá, je představovat si během letu, jak už z letadla vystupují, jak pohodlně a bezpečně přistáli v cíli, jak si užívají dovolenkové oblasti nebo jak se naopak po delší době vítají se svou rodinou a blízkými. Pokud to pomůže i vám, buďte během letu myšlenkami někde úplně jinde a uvidíte, že vám pobyt v letadle daleko rychleji uteče.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.