Nejlepší letní sporty

Léto, prázdniny, dovolená, to jsou dny plné sluníčka a radovánek u vody. K létu patří také specifické aktivity, sporty typické pouze pro tohle období, kterým se věnujeme s přáteli právě ve vodě a na břehu poblíž.

Plážový volejbal

Když se sejde partička (aspoň čtyři osoby), je čas natáhnout síť mezi sloupky a zahrát si pořádný turnaj v plážovém volejbalu. Během hry si užijete hodně legrace, navíc za hodinu spálíte víc než 500 kcal a pěkně zpevníte tělo.

Badminton

Tento sport je v Čechách s létem neodmyslitelně spjatý, hraje se všude v kempech i na dětských táborech. Mluvíme teď, samozřejmě, o jeho rekreační formě, ne o olympijském sportu sešněrovaném mnoha pravidly. K badmintonu potřebujete parťáka, speciální rakety a košíky, které odpalujete.

Paddleboarding

Poměrně nový a hodně zábavný sport si i u nás už získal řadu příznivců. Aktivní hodinová vyjížďka po vodní hladině na paddleboardu dokáže dát vašemu tělu pořádně zabrat, spálíte při ní velké množství kalorií a při správné technice pádlování procvičíte i svaly, o jejichž existenci jste ani netušili. A ještě si užijete spoustu legrace.

Wakesurfing

Další poměrně nový vodní sport s řadou fanoušků ovládl české vodné plochy, alespoň tam, kde smí jezdit motorové čluny. Jedná se o surfování na vlně uměle vytvořené za jedoucí lodí. Této vlně se říká „nekonečná vlna”, protože ji loď za sebou vytváří opravdu pořád. Vy si užíváte krásný pocit z pohybu po vodní hladině – nemusíte se držet žádného lana, takže se soustředíte jen na prkno a vlnu.

Cykloturistika

Když vás voda omrzí, nebo se zkazí počasí, je čas na výlet do přírody. Ideálním dopravním prostředkem v létě je jízdní kolo (pro pohodlnější elektrokolo). Z něj můžete objevovat krásy okolní krajiny, dojedete na něm v podstatě kamkoli a všechno, co potřebujete s sebou se vám vejde na nosič. Léto na kole tráví i u nás tisíce nadšenců.

A když bude špatné počasí, můžete vyzkoušet trávit čas i jinak. Pobavit se můžete na sociálních sítích, někdo si třeba zahraje automaty na mobilu.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.