5 rad, které vám pomohou ušetřit v domácnosti

Ne každý z nás má peněz na rozdávání a není se tak čemu divit, že ve chvílích, kdy se vydělané peníze rozkutálí neuvěřitelnou rychlostí, přemýšlíme nad způsoby, jak ušetřit v domácnosti. V současné době všechno něco stojí a nic není zadarmo. Ceny za běžné věci nezastavitelně stoupají, zatímco naše mzdy zůstávají na stejných číslech. Chod domácnosti často spolkne více peněz, než s kolika počítáme a mnohdy nám tak výdaje navíc udělají pořádně tlustou čáru přes rozpočet. Proto jsme se zamysleli nad tím, jak ušetřit v domácnosti a chceme se o to s vámi podělit.

5 rad, jak ušetřit v domácnosti

Ačkoli vám možná následující řádky neprozradí tajné fígle, jak ušetřit tisíce měsíčně, poradí vám, jak střádat korunku ke korunce. Když se vám podaří utáhnout si opasky na několika místech, budou vaše měsíční výdaje o něco nižší a na ročním vyúčtování to pak zaručeně bude znát.

Rada první: sprchujte se!

Milujete vanu plnou horké vody, do které se po náročném dni ponoříte až po bradu a dlouhé minuty a tak nerušeně relaxujete? Pokud si tento luxus dopřejete maximálně 2-3x do měsíce, pak se nic neděje. Ale jsou mezi námi tací, kteří si plnou vanu užívají několikrát do týdne a to je na financích znát. Nechceme vás těchto domácích lázní zbavovat úplně, bohatě postačí, pokud je omezíte a budete se místo toho sprchovat.

Rada druhá: perte s rozmyslem!

Snad každá hospodyňka blaženě vydechne nad pohledem na prázdné koše na prádlo, kde nebude strašit ani jedna ponožka. Z tohoto důvodu možná i vy perete až příliš často, což rovněž není rozumné. Ačkoli se tak rychleji zbavíte špinavého prádla, které tak nebude překážet v koupelně, utrácíte zbytečné peníze. Proto perte tehdy, kdy to bude opravdu nutné a pračku naplňte do maximální možné váhy.

Rada třetí: vyměňte žárovky!

Zvláště v tomto období, kdy je venku brzy tma, jsme nuceni více svítit, což se na výdajích rozhodně neprojeví ve světlých číslech. Nejen pro zimní období, ale pro celý rok jsou rozumnější úsporné žárovky. Ty jsou možná na pořízení o něco dražší, nežli ty klasické, ale následně vám tento výdaj vrátí i s úroky.

Rada čtvrtá: používejte myčku na nádobí!

Myjete nádobí ručně, protože jste přesvědčeni, že je tento způsob daleko efektivnější a především levnější? Tak tohle už dávno neplatí! Je pravda, že se dříve říkalo, že myčky žerou hodně vody a energie, ale to o současných modelech vůbec neplatí. Moderní myčky nádobí si vodu i elektřinu dávkují podle potřeby a nespotřebují tak nic navíc. Mimo to si představte, jak naložíte s volným časem, když nebudete muset stát u dřezu!

Rada pátá: plánujte si obědy!

Ačkoli možná vaření milujete, někdy vám zkrátka dojde inspirace a vy tak s celou rodinou vyrazíte do restaurace. Tam se možná skvěle najíte a pochutnáte si, ale vaše peněženka při placení už tak nadšená nebude. Abyste předešli výpadkům nápadů a nemuseli tak chodit na jídlo do restaurací, plánujte si obědy dopředu. Vždycky tak budete vědět, co budete vařit a kromě toho na to i nakoupíte.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.