Stylista radí: Jak nosit legíny v jakémkoliv věku?

Patří legíny neodmyslitelně do vašeho šatníku a nejraději byste je nosila každý den? Nebo patříte do skupiny těch, kteří je nenávidí? A nebo jste někde na rozhraní, ale říkáte si, že už na ně nemáte věk?

Pojďme se spolu podívat na názory a tipy stylistů, jak správně a vhodně legíny nosit, abyste vypadala a cítila se pohodlně v jakémkoliv věku.

Jaké legíny jsou vhodné pro váš věk?

Co se týká věku a obav z tohoto svršku, nejsou na místě. Stačí se zaměřit na stejné věci, jako v případě jakéhokoliv jiného druhu oblečení.

Stejně tak, jako si mladá štíhlá holka obleče pestrobarevnou mikinu a žena v pozdějším věku si naopak raději oblékne jednobarevný svetr, i u legín se řiďte podobným „ženským šestým smyslem“. Legíny s komiksovým vzorem nebo potiskem roztomilých koťátek si opět oblékne spíše mladá dívka s výstavní postavou, zatímco zralá žena dá přednost méně výrazným vzorům. Pokud navíc patříte spíše mezi baculky, volte raději tmavší barvy a jejich kombinace. Není nutné se vyhýbat vzorům, které s vám líbí. Jen je dobré volit správné barvy, ale i ostatní oblečení a doplňky.

Správná volba je základ v každém věku

Základem je kvalita materiálu a správná velikost.

Legíny vám musí dokonale padnout. Nesmí vám být ani malé, ani velké. V malých bude vidět každý faldík a i sebeštíhlejší žena bude mít najednou spoustu špeků. Navíc se o číslo menší legíny rády zařezávají. Ve velkých naopak budete plavat a budou vypadat jako vytahané tepláky.

Kvalita materiálu je stejně důležitá. Nekvalitní materiál je při natažení průsvitný. Vy ale přece nechcete nikomu ukazovat své spodní prádlo! A právě díky kvalitnímu a pevnému materiálu vypadají některé legíny skoro jako kalhoty. Když se přidá ještě vhodný design, jsou pak často od slim kalhot k nerozeznání.

Zkuste mrknout například na https://www.bolf.cz/cze_m_Damska-moda_Damske-kalhoty_Damske-leginy-11488.html

A co design?

Správným výběrem velikosti a materiálu to ale nekončí. Naopak, tím to teprve začíná. Následuje výběr designu.

Pokud chcete legíny nosit například ke vzorované tunice, rozhodně volte jednobarevné. Konkrétní barvu přizpůsobte tomu, jaké odstíny se vyskytují na zbytku vašeho oblečení.

Ke sportu si můžete pořídit legíny více méně jakékoliv. Je ale dobré se zaměřit na ty určené právě pro sport. Jsou totiž obvykle vyrobeny z funkčního materiálu.

Existují ale i různé barevné a veselé designy. Například s potisky kytek, zvířat, geometrických tvarů nebo komiksů. V tomto případě buďte opatrná především u výběru ostatního oblečení a doplňků. Také se zamyslete, které motivy budou lichotit vaší postavě.

Další skvělou kategorií, která často dokáže nahradit kalhoty, jsou džegíny neboli džínové legíny.

K čemu legíny nosit

Další věc, na kterou je třeba se zaměřit, je zbytek oblečení.

Ke sportovním legínám samozřejmě volte sportovní oblečení – topy nebo trička, mikiny, sportovní tenisky.

Pokud ale chcete legíny nosit do města, pohrajte si s celkovým outfitem trochu víc. Skvěle se k nim hodí tuniky, over sized trička, krátké šaty, kardigany a další vršky s délkou pod zadek. Takovýto outfit pak skvěle doladíte lodičkami, balerínami či kozačkami, ale i stylovými teniskami.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.