Je čas na pořádný úklid! Zbavte se všeho, na co vám doma zbytečně sedá prach

Blíží se nejkrásnější svátky v roce a společně s nimi i neodmyslitelný úklid. Mnoho hospodyněk již teď spřádá plány, co všechno je potřeba doma udělat, nežli se o slovo přihlásí vánoční čas. Pokud se chcete pustit do pořádného úklidu, jděte na to od podlahy. Zbavte se všeho, na co vám doma jen zbytečně sedá prach. Uvidíte, že se při troše snahy uleví vám i vaší domácnosti!

Pořádný úklid vám zjednoduší život

Možná se vám při pouhé představě, že byste něco měli vyhodit, nepříjemně svírá žaludek. Zbavit se věcí, ke kterým máme často sentimentální vztah, vůbec není jednoduché. Právě proto má mnoho z nás tendence tzv. křečkovat a skladovat doma věci, které ve finále ani nepotřebuje. A to často jen proto, že je mu líto je vyhodit.

Díky pořádnému úklidu, při kterém nedáte šanci sentimentálním pocitům a tendencím dávat druhou šanci věcem, které už stejně nikdy nepoužijete, si výrazně zjednodušíte život. Doma se vám bude mnohem lépe dýchat, vsaďte se!

Znáte metodu čtyř krabic?

Při úklidu domácnosti se vám bude hodit metoda čtyř krabic. Pokud ještě neznáte, rádi vám vysvětlíme, o co vlastně jde. Tahle metoda je velmi užitečná, když se chcete zbavit zbytečných věcí a vyklidit svůj domov. Potřebujete 4 krabice – jednu na věci, které bez lítosti vyhodíte. Další na věci, které odložíte nebo darujete. Třetí krabici potřebujete na věci, které si ponecháte. A tu poslední na věci, které je potřeba přesunout jinam. Následně už jen stačí věci roztřídit do správné krabice.

Při úklidu využijte pravidlo 12-12-12

Další zajímavou metodou, jak se doma zbavit zbytečností, je pravidlo 12-12-12. V rámci tohoto pravidla musíte vybrat 12 věcí, které vyhodíte, 12 věcí, které darujete a 12 věcí, které vrátíte na jejich správné sto. Pro věci které se rozhodnete ponechat, potřebujete nějaký úložný prostor – nestane se tak, že se budou nevzhledně povalovat kolem. V internetovém obchodě Gario seženete mnoho užitečných věcí, včetně úložných boxů do domácnosti. Ty se vám budou hodit, až budete hledat místo pro věci, které zůstanou u vás doma.

Jsou věci, kterých se zkrátka zbavit nemůžete

I když si možná dáte za cíl, že se skutečně zbavíte všech zbytečností, je velká šance, že se vám to nepovede. Proč? Důvodem mohou být věci, ke kterým zkrátka máte natolik silný vztah, že se jich prostě nedokážete zbavit. Pro každého z nás to může být něco jiného – pro někoho například starodávná komoda po prarodičích, pro jiného ručně malované obrazy, které dělají jejich bydlení útulnější. Pokud i vy máte u vás doma věci, který se nechcete nebo nemůžete zbavit, nevyčítejte si to.

Nezapomínejte ani na dětský pokojíček

Při úklidu domácnosti byste neměli opomíjet ani dětský pokojíček. Právě tam k nelibosti rodičů mnohdy panuje chaos a nepořádek. Děti mají tolik hraček, že pořádně nevědí, co s nimi. Dětský pokojíček tak velmi snadno působí neuspořádaně, což vám může přidělávat vrásky na čele. Nebude proto od věci, když dětem věci vytřídíte a následně je naučíte, že i ony by se měly do úklidu zapojit. Pomohou vám k tomu úložné boxy pro děti, které hrají všemi barvami a často mají také krásné motivy, děti bude o to více bavit do nich ukládat hračky nebo jiné věci.

Zdroj obrázku: sirtravelalot / Shutterstock.com

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.