Jak se správně nalíčit?

Ačkoli je make-up nedílnou součástí života drtivé většiny žen, byli byste možná nemile překvapeni, že jen hrstička z nich ví, jak se správně nalíčit! Přesně tak, možná i vy zastáváte názor, že líčení není žádná věda. Možná o sobě dokonce hrdě prohlašujete, že jej ovládáte na výbornou a znáte všechny užitečné triky, tipy a fígle. Pravda je ale mnohdy někde úplně jinde! Schválně si přečtěte náš dnešní článek, který vám prozradí, jak se správně nalíčit a kdo ví – možná po jeho přečtení uznáte, že v něm až takové přebornice přeci jen nejste!

Jak se správně nalíčit

Na líčení není nic špatného. Umožňuje nám cítit se lépe a připadat si přitažlivější, především pak v očích mužů. Aby bylo líčení efektivní a my tak dosáhli takového cíle, který si přejeme, musíme to provádět správně. Jak tedy na to? To si společně prozradíme v následujících řádcích!

 • Zvolte dobrý odstín make-upu

  Bez make-upu ani ránu! Také zastáváte tohle nepsané pravidlo? Právě make-up představuje nejčastější kámen úrazu. Mnoho žen totiž používá nevhodný odstín, který jejich pleti vůbec nesvědčí a především je o několik stupňů tmavší, nežli jejich přirozený odstín. Výběr make-upu doporučujeme při denním světle, kdy je dobré nanést malé množství na hřbet ruky.

 • Nevynechávejte podkladovou bázi

  Aby vám nanesený make-up co možná nejdéle vydržel, nezapomínejte na podkladovou bázi, která přijde na pleť pod vrstvu make-upu. Podkladová báze zajistí vyhlazení pleti, její zmatnění a rozjasnění. Navíc nanesený make-up bude držet klidně celý den.

 • Podkladová báze i na víčka

  Používáte při líčení i stíny? Pak vám doporučujeme nanést rozumné množství podkladové báze nebo krému i na oční víčka, díky čemuž se zvýší trvanlivost očního make-upu. Zabráníte tak nevzhlednému shromažďování stínů v záhybech víčka.

 • Nezaměňujte denní a večerní líčení

  Další velmi častou chybou je použití večerního líčení přes den a naopak. Věřte, že rozdělení na denní a noční nevzniklo jen tak pro nic za nic. Večerní líčení je výraznější a není tedy rozumné používat jej přes den.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.