Lámaní nehtů – příčiny a jak je řešit

Lámání nehtů je jednou z nejčastějších vad na kráse, se kterou se potýká nespočet žen napříč všemi věkovými kategoriemi. Ačkoli se jedná o velmi malou část našeho těla, rozhodně nelze zastávat názor, že není vidět. Mimo to právě nehty ukazují, že je s naším zdravotním stavem něco špatně, a proto bychom měli jejich stavu věnovat pozornost.

Nejčastější příčin lámání nehtů

Pokud se vám lámou nehty, určitě se zajímáte, proč tomu tak je. Ačkoli to není vada ohrožující na životě, dokáže nám život značně zkomplikovat – stačí málo a nehty se zatrhnou o svetr či jinou část oblečení. Příčin lámání nehtů může být hned několik a ve vašem zájmu je odhalit důvod, kvůli kterému se právě vám nehty třepí. My jsme pro vás sepsali ty nejčastější.

 • Používáte špatné pomůcky

  Většina žen o sebe dbá a pozornost věnují i vzhledu svých rukou. K úpravě nehtů používáme nejčastěji nůžky nebo pilníky. Ovšem i tady může být kámen úrazu, a to v případě, kdy sáhneme po nevhodných pomůckách. Příliš měkké nůžtičky na nehty nebo nekvalitní pilníky mohou být důvodem poškození nehtů a jejich následného lámání a třepení.

 • Procházíte hormonálními změnami

  Nejen lámání nehtů, ale i padání vlasů může být příčinou některé z hormonálních změn, kterými vaše tělo může procházet. Často se problémy s nehty objevují při špatné či snížené funkci štítné žlázy nebo při menopauze, kdy se vás vaše tělo snaží na probíhající změny upozornit.

 • Přicházíte do styku s chemikáliemi

  Používání odlakovačů, mytí nádobí, drhnutí podlahy či celkové používání chemických prostředků k péči o tělo nebo o domácnost mohou být příčinou toho, že jsou vaše nehty ve velmi špatném stavu a lámou se. Pokud vaše nehty podrážděně reagují, měli byste při mytí nádobí či zacházení s jinými přípravky používat rukavice. Pozor i na agresivní mýdla na ruce.

 • Chybí vám potřebné vitamíny a minerály

  Jednou z nejčastějších příčin lámání nehtů, kterou v našem článku rozhodně nesmíme opomenout, je nedostatek důležitých látek v podobě vitamínů nebo minerálů v těle. Pro nehty jsou klíčové vitamíny A, B a C, chybět by vám nemělo ani železo, vápník, zinek nebo selen. Zkuste tyto látky tělu doplnit a měli byste zaznamenat změnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *