6 tipů jak si zvýšit sebevědomí

Máte-li problémy věřit sami sobě, často se podceňujete a hledáte na sobě jen to špatné, pak byste se měli zamyslet nad tím, jak si zvýšit sebevědomí! Je totiž známo, že lidé, kteří si věří a nemají se sebevědomím problém, své protějšky mnohem více přitahují a pravda je, že je víra v sebe sama vidět na dálku.

Jak si zvýšit sebevědomí?

Máte pocit, že je to s vaším sebevědomím na pováženou? Obdivně sledujete lidi, kterým rozhodně nechybí a závidíte jejich sebejistotě? Pak si přečtěte dnešní článek, ve kterém se společně podíváme na to, jak si zvýšit sebevědomí! Máme pro vás několik tipů, tak to zkuste – vždyť za to nic nedáte!

Tip první: usmívejte se!

Možná vás to překvapí, ale mnohdy stačí opravdu tak málo – jen se usmát! Lidský úsměv má neuvěřitelnou moc a působí nejen na dotyčného, ale i na jeho okolí. Naučte se proto před den usmívat, hned vám bude lépe. Navíc druhým lidem budete připadat přátelštější a sympatičtější.

Tip druhý: hlavu pěkně nahoru!

Zpozorovali jste, že sebevědomí lidé chodí s hlavou vztyčenou? Tak to zkuste taky, nic to nestojí! Přestaňte se po ulicích plížit s hlavou skloněnou a pohledem zabodnutým do země, takhle si sebevědomí nezvýšíte.

Tip třetí: naučte se říkat ne!

Člověk, který je sebevědomý a má rád sám sebe, nesmí dovolit, aby s ním druzí zacházeli tak, jak se jim zrovna hodí. Proto se neučte říci občas ne, nemusíte přeci hned každému vyhovět. Budete si tak více vážit sebe sama, díky čemuž si vás začne vážit i vaše okolí. A to je vaším cílem, ne?

Tip čtvrtý: překonejte svůj strach!

Jednou z možností, jak si zvýšit sebevědomí, je překonat nějakou svou fobii. Možná se bojíte výšek, možná máte strach z létání, možná se více nežli čehokoli jiného bojíte požádat svého nadřízeného o zvýšení platu, i když byste si to právem zasloužili. Na cestě za vyšším sebevědomím je potřeba překonávat překážky, tak začněte tím, že překonáte svůj strach.

Tip pátý: mějte se rádi!

Pokud jste na sobě až do dnešního dne hledali jen to špatné, je ten nejvyšší čas to změnit. Od dnešního dne na sobě každý den najděte něco dobrého a pozitivního. Můžete sami sobě pochválit líčení nebo účes, můžete se poplácat po zádech, že jste bez cizí pomocí zvládli náročný pracovní úkol, odměňte se za to, že jste nevzdali cvičení, i když se vám tolik nechtělo v něm pokračovat.

Tip šestý: dokončujte rozdělané věci!

Možná jste s něčím začali, ale v polovině jste to vzdali s tvrzením, že na to nemáte, že to nezvládnete, nebo že to není nic pro vás. Teď ale přestaňte utíkat od rozdělaných úkolů ať už jsou jakékoli, přestaňte věci odkládat a dělejte je hned, zbavte se nevyřešených strašáků z minulosti.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.