Jak uskladnit zimní oblečení

Zima pomalu odchází, sluníčko hřeje stále silněji a tak všichni pomalu odkládáme své zimní oblečení a chystáme se na jaro. Je čas zimní oděvy uklidit někam, kde nám do prosince nebude překážet. Ohledně uskladnění zimního oblečení je ovšem dobré vědět pár informací.

Před samotným uložením je důležité, oděvy i zimní boty ošetřit, aby vám vydržely i další sezónu. Stačí dodržet pár základních rad, ty vám zaručí, že vás bude v zimě vaše oblečení zase hřát.

Odstranění nečistot

Dříve, než se rozhodnete zimní oblečení schovat do šatníků, je nutné nejprve ho důkladně vyčistit. V dnešní době je zimní oblečení vyrobeno z různých funkčních materiálů. Některé z nich byste mohli nevhodným praním znehodnotit, takže by ztratilo své specifické funkce. Zde je na místě držet se informačních štítků na oděvu. Používejte vždy vhodný tekutý prací prostředek. Nedoporučuje se používat sypký prášek a v žádném případě nepoužívat aviváž či změkčovače vody.

V případě praní čepic, šál a vlněných svetrů používejte šetrný program i prací prostředek. Vlněné oblečení nikdy nevěste, nechte je volně uschnout rozproštřené na ručníku, aby se nevytáhlo. Při čištění zimného oblečení byste se měli vyvarovat nadměrnému ždímání a používání sušičky. V některých případech je lepší volbou čistírna.

Skříň volá

Vhodné uskladnění je velice důležité, aby oblečení zůstalo stále tak pěkné, jako když jste ho měli naposledy na sobě. Zimní oblečení zabírá v každé skříni moho místa, ale není dobré ho cpát do vakuových pytlů a není pro ně dobré ani místo ve vlhkém sklepě. Vyprané oblečení a dle potřeby i naipmregrované volně pověste do skříně a nijak nestlačuje a nezmačkávejte. Vlněné oblečení můžete vyskládat do polic či krabic, které pak uložíte do komody nebo na dno skříně. Je dobré myslet i na nezvané hosty vašich skříní a vybavit je pytlíčky s levandulí, cedrovým dřevem nebo jinou pastí na hladové moly. Takto opečované oblečení bude v té nejlepší kondici až ho zase budete potřebovat.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.