Sálavé teplo z konvektorů zvýší ve vaší domácnosti komfort vytápění

Zalíbilo se vám sálavé teplo a chcete vsadit na kvalitní, a přitom jednoduché řešení? Vyzkoušejte sálavý konvektor s termostatem. U něj je více než 50 % tepla předáváno do okolního prostoru právě formou sálání.

Nijak však není zanedbána ani konvekční složka vytápění. Můžete si tak užívat rychlé prohřátí místnosti v kombinaci s příznivými účinky sálavého tepla. To se koneckonců používá již dlouhou řadu let i k terapeutickým účelům. Podporuje regeneraci kloubů a svalů, pomáhá s bojem proti zánětům a posiluje imunitu. Proč si ho tedy nedopřát i doma, a to právě při tak „obyčejné“ činnosti jakou je vytápění?

Když komfort, tak s programovatelným termostatem

A jak si sálavé konvektory vybírat? Naším tipem je určitě hledisko uživatelského komfortu. Chtějte především snadné ovládání, na kterém si můžete nastavit i dlouhodobé volby, které se aktivují přesně podle vámi zadaných parametrů.

Pomohou vám v tom zabudované termostaty, jenž všechny kvalitní a perfektně provedené modely mají. Podíváme-li se na sálavé konvektory Solius II. z produkce české společnosti FENIX s.r.o., můžeme výhody tohoto řešení docenit po všech stránkách.

K dispozici mají totiž jak adaptivně řízené spouštění sálavého konvektoru, tak i manuální režim. Perfektně se tak přizpůsobí každému vašemu požadavku i aktuální potřebě.

Obyčejný vs. sálavý – jaký je mezi nimi rozdíl?

A jak se vlastně sálavý konvektor liší od toho běžně dostupného? Zatímco staré známé otopné vybavení předává 100 % energie do prostoru výlučně prouděním (konvekcí), sálavým konektor jí okolo 50 % předá právě sáláním. Výhody jsou značné. Potěší vás zejména rovnoměrné rozložení teploty. Sálání totiž prostřednictvím infračervených vln nejdříve ohřeje všechny předměty v místnosti a teprve poté dojde k ohřátí vzduchu. Celý efekt je tedy trvalejší a příjemnější.

Navíc sálavé konvektory nabízejí oproti těm konvekční mnohem lepší poměr parametrů cena/výkon. Jejich provoz je levnější. A co víc, eliminujete díky nim i efekt tzv. studené podlahy, i když ne vždy na 100 %.

Měli byste vědět: díky šikovnému konstrukčnímu řešení lze tyto šikovné pomocníky instalovat i na hořlavý podklad. Kompaktní řešení pak umožňuje jejich umístění do jakéhokoliv interiéru. Pohlídat si musíte jediné: správný odstup předmětů i podlahy od topidla. Ale není třeba se bát, vše potřebné se dozvíte ještě před nákupem. Stačí si prohlédnout dostupnou nabídku na stránkách Infraobchod.cz.

Česká kvalita nabízí mnoho výhod

Společnost FENIX s.r.o. působí v oblastí sálavého vytápění už od roku 1990. Vše začalo infra topnými panely, dnes je však dostupný sortiment mnohem širší. Vyberou si milovníci jednoduchosti a nekomplikovaných řešení, ale i ti, kteří dbají na estetickou a designovou stránku svého domova.

Zdroj obrázku:
Yevhen Prozhyrko / Shutterstock.com

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.