Proměna domova snadno a rychle: Máme 3 tipy!

Blížící se svátky vás donutily zapřemýšlet nad zútulněním svého domova? Máme hned tři tipy, se kterými bude váš domov jako z katalogu!

Vše začíná u dveří

Co vidíte, když otevřete dveře svého bytu? Hromadu bot a prázdný věšák? Tak to je potřeba změnit!

Chcete se přeci cítit příjemně hned, jak překročíte práh bytu, no ne? Navíc se i vaše návštěvy budou cítit příjemněji, když už předsíň nastolí pohodovou atmosféru. Jak na to?

  • Odstraňte nepořádek. Pokud zakopáváte o boty, je třeba je nasoukat do botníku. Předsíň by měla být uklizená a vše by mělo mít své místo. Investujte do nábytku do předsíně a kromě hezkého dojmu budete mít spoustu úložného prostoru na kabáty, sezónní oblečení a boty.
  • Dekorujte. I předsíň si zaslouží trochu bytových doplňků. Co třeba obraz, polička se svíčkou nebo stylový závěs?

Kuchyně musí být přívětivá

Aby se vám v kuchyni hezky vařilo i jedlo, měla by být zařízená prakticky. Moderní kuchyně by měla být vybavena samozřejmě kuchyňskou linkou, ale neméně důležité jsou i jídelní sety. Výprodej nábytku vám umožní pořídit kvalitní soupravu za pár kaček. A uvidíte, jaký to udělá rozdíl. Nebojte se kombinovat různé židle s odlišnými potahy – vytvoříte tak dojem zabydlenosti, a ještě ušetříte!

Nezapomeňte na mísu s ovocem, svíčku na stole a hezký ubrus.

Tip: Mrkněte na Nábytek Helcel, kde najdete dostupné vybavení domácnosti podle posledních trendů.

Svíčky, světla a polštářky: Instantní zabydlenost

  • Vydejte se na nákupy a pořiďte si spoustu polštářků, přehozů a svíček. Kdybyste měli do bytu koupit jediné dekorace, měly by to být právě svíčky a textilie.
  • Zvolte si barevnou škálu a pořízené textilie laďte do podobných barev. Polštářky naskládejte na gauč, poházejte po křeslech či židlích a vše završte heboučkými přehozy, které budou lákat k zachumlání.
  • Hořící svíčka se může zdát jako klišé, ale stejné atmosféry jinak nedocílíte. Oheň je zkrátka symbolem domácnosti a zázemí. A pokud nemáte krb, svíčka je nutností – tedy pokud chcete zútulňovat.
  • Lampy a jiné osvětlení hraje také veledůležitou roli. Pořiďte si volně stojící lampu a několik menších lampiček. Ty rozmístěte do tmavších koutů místností na stolečky či podstavce a uvidíte, jak se váš byt rázem promění.
  • Pokud se budete cítit obzvlášť kreativně, můžete si zkusit pořídit světelné řetězy. Ty jsou v posledních letech velmi populární a svůj úkol v navození příjemné atmosféry plní opravdu na jedničku. Můžete je rozvěsit na zeď, obmotat s nimi zábradlí nebo je použít jako osvětlení knížek v knihovně. Fantazii se meze nekladou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *