Objevujte krásy Česka. Nejlepší tipy na výlet s rodinou

Území České republiky je rozmanité a nachází se na něm řada lokalit tak krásných, že by byl hřích je alespoň jednou nenavštívit. Ať už jde o přírodní útvary, památky po našich dávných předcích a na jejich život, či architektonické skvosty mnoha měst. Některá z těch zajímavých míst vám připomeneme, samozřejmě ale jde jen o malý zlomek toho, co je v Česku k vidění.

Toulky českou minulostí

Říp. Už zdaleka je vidět osamělý čedičový kopec dosahující výšky 456 m n. m. nedaleko Roudnice nad Labem. Díky nejznámější české pověsti o příchodu Čechů na naše území, jde o poutní místo navštěvované každoročně mnoha turisty, ale i námi Čechy. Na vrcholu Řípu leží asi nejznámější románská památka v Čechách – rotunda sv. Jiří a sv. Vojtěcha. A když už budete v těchto končinách, zastavte se ještě na soutoku Vltavy a Labe, Mělník je odtud nedaleko.

Dolní Věstonice. Pokud se vydáte na Pálavu, jistě najdete spoustu zajímavých míst a pamětihodností. Malá obec v sousedství Novomlýnských rybníků ale tuto oblast proslavila nálezem z doby lovců mamutů. Výsledky archeologických výzkumů různých období už od pravěkého osídlení Pálavy mapuje expozice Věk lovců a mamutů a archeopark v blízkém Pavlově. 

S dětmi do přírody

Divoká Šárka. Myslíte, že jet s dětmi na výlet do Prahy není moc dobrý nápad, protože by se nejspíš nudily v těch starobylých uličkách, které vy tak milujete? Vypravte se s nimi do údolí Divoké Šárky na severozápadním okraji Prahy. Najdete tu nejen možnosti sportovního vyžití, ale také zajímavou přírodu, skalnatá úbočí či přírodní koupaliště Džbán. A když bude té přírody příliš, zajeďte s nimi do nedaleké Ruzyně, podívat se na letadla. 

Českosaské Švýcarsko. Tento poetický název dostala oblast severozápadního pohraničí, podél řeky Labe v místech, kde opouští naši zem a pokračuje do Německa. Poblíž obce Tisá nad Labem se nachází úchvatné skalní městečko s mnoha roztodivnými pískovcovými útvary. A když už budete poblíž, nezapomeňte vzít děti na plavbu loďkami soutěskami v Hřensku.  

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.