Ochrana před sluncem není složitá. Tímto vylepšete svou zahradu

Pěkné počasí ještě nedalo sbohem. Meteorologové uvádějí, že si ještě několik slunečních dní určitě užijeme. Pokud si chcete ještě naposledy posedět na své zahradě a zároveň nechcete být oslňováni od slunce, je třeba vymyslet vhodné stínění. Jaké řešení je tím nejlepším? Podívejte se na možnosti.

Sluneční plachta

Ta nadchne v první řadě svou maximální jednoduchostí. Můžete ji snadno upevnit na požadované místo, stejně jako ji lze večer jednoduše sbalit a kamkoliv uložit. Sluneční plachty jsou řešením pro toho, kdo nechce investovat do jakýchkoliv komplikovaných konstrukcí a hledá jednoduchost, praktičnost a příznivou cenu. Plachta navíc ochrání jak před sluncem, tak i drobným deštěm. Kladem je určitě i celá škála velikostí, stejně jako pestrých barev, jako třeba:

  • Červená
  • Zelená
  • Žlutá

Pergola

Pokud hledáte něco více než je jenom klasická plachta, je možné využít další z poměrně populárních variant. Tím jsou moderní pergoly. Jedná se o řešení, kde už je nutností určitá konstrukce, kterou jednoduše zastřešíte svou terasu. Pergola nabídne nejenom jistotu povedeného designu a možnost chránit se před přímými slunečními paprsky. Některá řešení pergol oceníte také při horším počasí. Když se čas od času objeví drobné mrholení, mohou vás snadno ochránit před deštěm. Ideální volba ve chvíli, kdy si chcete posedět na vaší terase třeba i během podzimních dní.

Existují i další možnosti?

Určitě ano. Výše zmíněné jsou však nejlepší, a proto i nejpopulárnější. Pokud vám jde hlavně o jednoduchost, můžete využít třeba i obyčejný slunečník, který lze pořídit v různých velikostech. Krátkodobým řešením jsou i různé party stany určené hlavně pro domácí použití. Zde však může být problém komplikovaná stavba i následné rozložení. Třetí variantou může být zahradní altán, který už vyžaduje podstatně více práce, než je tomu u výše zmíněné klasické pergoly.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.