Dárek pro ženu? Možná se při výběru zapotíte, ale stojí to za to!

Dárek pro ženu, to je vždycky trochu komplikace. Pro ty, co to neřeší, jde o snadné sáhnutí do zásuvek s kosmetikou, nafocení produktů a nákupu toho, co zrovna v onom šuplíku bylo. Anebo pořízení stejných hrnců, co jsou v kuchyni v lince – protože ty, co tam jsou teď, už jsou notně poškrábané. Jenže, docela snadno se může tato taktika minout účinkem. Proč? Protože kosmetika nemusela sednout a jen je nechaná v zásuvce, aby žena neměla špatný pocit z vyhazování. A hrnec je přece dárek pro celou rodinu, ne pro ženu osobně.

Dárek pro ženu není jen darem. Jde o mnohem víc!

Dárek je totiž jasný signál. O čem? O tom, jak moc darující na ženu myslel, když dárek vybíral. Když vymýšlel, co do vánočního papíru zabalí. Vybrat vhodný dárek, to totiž chce docela dost snahy. Výběrem dárku totiž ukazujete, jak moc obdarovávané ženě rozumíte, jak moc jí nasloucháte, všímáte si jejích přání a tužeb a také kolik snahy jste do výběru dárku vložili.

Výběr dárku pro muže se většinou odráží od jeho koníčků a zálib. Ale vzhledem k tomu, že ženy většinou mají na starosti děti a domácnost, na koníčky a záliby mnoho času není. O to těžší výběr dárku je.

Naslouchat není snadné. Ale jde se to naučit

Když se ženy na rovinu zeptáte, co by chtěla najít pod stromečkem, možná vám bez skrupulí odpoví, co by to mělo být. Máte ale jistotu, že řekla to, co si opravdu přeje? Anebo jen vybrala věci, které by bylo rozumné si nechat nadělit? Zkuste jinou metodu – naslouchání a všímání si. Jak?

Úspěšné naslouchání je výsledkem vašeho uvědomění si, o čem žena často mluví – po čem ona sama touží. Co by chtěla mít sama pro sebe doma, kam by chtěla jet, jakou službu si nechat poskytnout anebo co by prostě chtěla zažít.

Navštěvuje na internetu opakovaně nějaké eshopy, ale málokdy tam něco pořídí? Mluvila vícekrát třeba o nějaké dovolené? Když si prohlíží Lidl leták (ZDE), zastavuje se na některé stránce na delší dobu? Možností k pozorování je spousta!

Dárek by měl být jen pro ni!

Když si prolistujete Rossmann leták a koupíte velmi výhodou nabídku pracích gelů a taky aviváží, tak je to sice velmi praktické, užitečné a cenově výhodné, ale rozhodně to není dárek pro ženu. Ona je sice tou, kdo bude koupené prací prostředky používat. Ale ne pouze pro sebe. Ty jsou určeny pro službu, kterou žena nezištně poskytuje celé rodině. A s vařením, úklidem či žehlením je to podobné, nemyslíte?

Když koupíte v drogerii dárkový poukaz, bude dárek na mnohem vyšším levelu. Sice nepůjde o nic konkrétního, ale žena si pak alespoň vybere podle svého gusta. S vědomím, že peníze stejně už byly zaplaceny, bude mnohem více ochotná myslet při výběru hlavně na sebe.

Snaha se cení vždy

Z dárku, který budete ženě dávat, musí být znát, že jste se prostě snažili. Že jste nesáhli po tom prvním, který jste cestou z práce potkali. Že jste přemýšleli, všímali si a chtěli udělat radost.

Domluvit se je také řešením. Ovšem alespoň drobnost navíc by chybět neměla!

Pokud jste se rozhodli, že do dárku chcete investovat vyšší částku a tušíte, že by si žena třeba přála šaty, kalhoty i kardigan z Orsay, u kterých se už několikrát zastavila a prohlížela si je, jistě bude rozumnější se s ní na tom dohodnout a požádat ji, aby si ony kousky vyzkoušela a vybrala podle toho, které jí padnou.

K dohodnutému dárku však vždycky přidejte něco osobního, malého, symbolického, co vás poutá k sobě. Obrázek s místem, kde jste měli úžasnou dovolenou, drobný symbol vašeho vztahu anebo třeba aspoň balíček kávy či čokolády, které si žena ráda vychutnává, když máte vzácné volné chvilky a zajdete si spolu do kavárny. Nebo vám tam předplatíte několik šálků?

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.