Přírodní kosmetika pro všechny typy pleti

Přírodní kosmetika si získává čím dál tím větší oblibu napříč generacemi. Její nenápadná síla si poradí s akné, suchou pletí i ztracenou elasticitou. Navíc krásně voní a je opravdu účinná. Stačí si jen vybrat tu, která vám sedne.

Kosmetika vhodná pro každého

Bio kosmetika je dnes díky rozvinutým technologiím na úplně jiné úrovni, než tomu bylo v minulosti. Dokážeme dnes ještě lépe rozumět rostlinám a jejich pozitivním účinkům na naši pleť. Tím pádem můžeme lépe kombinovat aktivní složky a dosahovat tak daleko lepších výsledků v boji proti akné, růžovce, dermatitidě nebo efektivně snižovat nepříjemné maštění pleti či její stárnutí.

S přírodní kosmetikou nikdo nesáhne vedle. Je ideální pro všechny od miminek až po babičky. Systematická péče o pleť pomocí rostlinných výtažků, olejů, květových vod a esenciálních olejů je schopná dodat pokožce přesně to, co potřebuje, ať už je sebenáchylnější na změny či trpí ztrátou vlhkosti. Navíc je velmi přátelská k životnímu prostředí. Certifikovaná bio kosmetika nebo produkty malých firem jsou opravdovým požehnáním pro všechny nadšené uživatele a milovníky přírody.

Obrázek 2: O vaši pleť se skvěle postará prémiová česká značka Klara Rott.

Akné a přírodní produkty

Akné jako jeden z neduhů pleti se netýká jen teenagerů. Dokáže pěkně pozlobit v tu nejnevhodnější dobu i nás dospělé. Přírodní kosmetika je účinným bojovníkem proti tomu, aby se objevilo v ten nejnemožnější čas. Systematická péče založená na používání správné kosmetiky eliminuje vznik aknózních ložisek, efektivně jim předchází a zároveň je účinně zahojí.

Z přírodních látek, které se o akné hezky starají, se soustřeďte třeba na tea tree, rozmarýn, hřebíček nebo aktivní uhlí. Dávejte pozor na to, aby byla vaše kosmetika co nejjednodušší. Zkuste používat lehčí pleťové krémy, pod ně třeba olejová pleťová séra. A nezapomínejte na to, že i mastná a aknózní pleť potřebuje udržet dobrou hydrataci a tonizaci. O tu se postarají třeba kvalitní květové vody (hydroláty). Při čištění pleti používejte dvoufázové odličovače a čisticí gely určené pro citlivou a problematickou pleť.

Náš tip: Pokud vás trápí akné, sáhněte po výrobcích české značky Nobilis Tilia. V jejich akné řadě najdete celkem 5 produktů, které vám pomohou s vaší kompletní kosmetickou rutinou.

Obrázek 3: Akné fluid od severočeské značky Nobilis Tilia je skvělý pro velmi mastnou pleť.
Obrázek 3: Akné fluid od severočeské značky Nobilis Tilia je skvělý pro velmi mastnou pleť.

Nebojte se mastné pleti

Mastná pleť nedělá radost nikomu. Někdy je horší v horkých dnech, nebo když se zapotíme při sportu. Může ji ale zhoršit také nevhodně zvolená kosmetika. Pokud chcete zatočit s mastnou pletí, sáhněte po bio kosmetice, která obsahuje jíly. Nejen, že „vypije“ nechtěný kožní maz, ale také pleť krásně vyživí a dodá jí potřebné vitamíny a minerály. Nebojte se ani olejové kosmetiky. Kvalitní pleťový olej umí s mastnou pletí hotové zázraky.

Hydratace se skrývá v přírodě

Trápí vás suchá pleť nebo potřebujete podpořit přirozenou hydrataci a pevnost stárnoucí pokožky? I zde má své místo přírodní kosmetika. Nabízí totiž efektivní krémy s obsahem různých vitamínů a dalších aktivních složek, vyšperkovaná pleťová séra či jedno i více druhové hydratační oleje. V kombinaci s květovými vodami nebo toniky fungují opravdu spolehlivě. Zkuste třeba péči českých značek Nobilis Tilia, Havlíkova přírodní apotéka nebo prémiovou Klaru Rott. Ze Slovenska stojí za to např. značka Kvitok, Mylo či Dulcia Natural.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.