Čerpadlo do pračky

Pokazila se vám pračka? Už nemusíte za náhradní díly utrácet nesmyslné částky!

Ať už si koupíte sebekvalitnější spotřebič, rozhodně to není zárukou jeho zcela bezchybné funkčnosti po celou dobu, po kterou jej chcete používat. Existují zkrátka díly, které se používáním opotřebí, i když jsou kvalitní. Možná to bude trvat delší dobu, ale jednou to přijde. Takovým dobrým příkladem v pračce jsou typicky třeba tlumiče nebo ložiska. Někdy se může stát, že odejde také oběhové čerpadlo. Tyto všechny a další díly můžete koupit levněji díky nákupu online.

Nákup online vám šetří peníze

Nevěříte si na opravu svépomocí? To v zásadě není nutné, ale můžete ušetřit právě na samotných dílech. Zavoláte si servis, a to s tím, že díly si dodáte sami. Není důvod, aby vám to některý ze servisů neumožnil. U pozáruční opravy navíc můžete využít služeb i dobrého neautorizovaného servisu, které mívají přijatelnější ceny za práci. A jak můžete vlastně ušetřit při nákupu dílu přes internet? V úvodu jsme zmiňovali například čerpadlo, které zase neodchází tak často, ale může se to stát. Zpravidla zde máte na výběr:

  • Originální čerpadlo
  • Alternativní čerpadlo

V některých případech vám v podstatě už nezbývá nic jiného než zvolit čerpadlo alternativní, protože originál už se zkrátka nevyrábí. Nemusíte se ale obávat, dobré e-shopy, které nabízejí náhradní díly, vám rády poradí s výběrem vhodného typu pro vaši pračku. Můžete takto koupit třeba čerpadlo do pračky Electrolux. Vždy ale samozřejmě záleží na tom, jakou konkrétní pračku máte. Někdy může být náhradní díl alternativního výrobce i kvalitnější než původní originál.

Díly, které potřebují čas od času vyměnit

Pokud jsme hovořili o tom, že čerpadlo je poměrně spolehlivá součástka, která běžně pračku přežije, tak některé díly odcházejí rozhodně častěji. Jedná se třeba o tlumiče nebo ložiska. Ta totiž podléhají dynamickému mechanickému namáhání. Online můžete koupit ale třeba také ložisko do pračky Electrolux, kde si rovněž můžete vybírat z výrobků pro konkrétní modely praček. Chytré nákupy na internetu šetří nejen vaše peníze, ale také váš čas.