Hledáte zajímavý tip na chutné jídlo? Zkuste batáty

Hledáte inspiraci na zajímavé jídlo, které byste mohla připravit a tím potěšit strávníky u vás v rodině, nebo v okruhu vašich přátel? Pokud ano, jsou osvědčenou možností batáty. Jde o plodinu, která je velmi podobná bramborám, pouze má výraznější nasládlejší chuť. Jestliže je vaším cílem získat zajímavý recept na batáty, který můžete ihned vyzkoušet, potom čtěte dále. A kde danou plodinu seženete? Možností je mnoho. Třeba:

  • na vaší zahrádce,
  • na farmářských trzích,
  • v supermarketu.

Jelikož jde o plodinu celkem rozšířenou, tak dnes už není nijak velký problém si opatřit. To je pochopitelně plus pro vás, s ohledem na to, že není nutné objíždět složitě mnoho různých míst a hledat.

Jak batáty připravit?

Máte nakoupeno, nebo sklizeno? Pokud ano, pojďme na recept. Ideální je batáty i se slupkou důkladně omýt a poté nakrájet na větší kousky. Ty následně vyskládejte na pečící papír a lehce pokapejte olivovým olejem. Přidejte sůl a také čerstvé bylinky. Potom už vše vložte do trouby a můžete nechat několik desítek minut péct. Výsledek bude skutečně dokonalý. Tak neváhejte a vyzkoušejte zdravé brambory, které jak vidíte, není nijak složité připravit. Přílohu tedy máte. A co k nim přidat, aby vaše jídlo bylo skutečně dokonalé? Zjistěte to s námi.

Ideální volbou je maso

Podobně jako u brambor, tak i zde může být ideální volbou s ohledem na přílohu maso. A jaké je to pravé? Dobrou a osvědčenou volbou jsou určitě hovězí steaky. Pokud je milujete, nebudete zklamána. Správnou volbou však může být také drůbež, ve formě krůtího, nebo také kuřecího masa. Jak na samotnou přípravu? Není to nic složitého. Maso okořeníte a opečete na pánvi. Následně už můžete servírovat. A co když chcete jídlo ještě o něco vylepšit? Zkuste třeba dip ze zakysané smetany, nebo například z kvalitního bílého jogurtu. Kombinace, která zaručeně nezklame.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.