Připravte děti na začátek školního roku!

Prázdniny se chýlí ke konci a brzy se začnou objevovat nová školní dobrodružství. První dny bývají naštěstí volnější a většina vyučujících nechává malým žáčkům prostor, aby se s novým školním rokem vyrovnali. Zanedlouho ovšem začnou vyžadovat po dětech výkony. Pomozte jim zvládnout těžké začátky!

Postupujte následovně:

  1. Zkracujte!

V posledním prázdninovém týdnu postupně každý den ubírejte dětem několik minut z volnějšího spánkového režimu.

Mohly o prázdninách chodit spát až v 22:00 a během školního roku zalehnou nejpozději v 20:00? Každý den jim tak můžete zkracovat například o 20minut. Žáček si tak začne opět pozvolna zvykat na spánkovou rutinu.

  1. Opakujte!

Opakování je matka moudrosti a dětem tak navíc usnadníte přechod z letních prázdnin ke školním učebnicím. Paměť procvičujte formou rodinné zábavy a hry. Vědomosti si tak osvěží nejen děti, ale celá rodina. 🙂

  1. Změňte!

Vyměňte starou aktovku za novou, vyberte nějaký „cool vohoz“ do školy nebo třeba změňte dětský pokoj. Děti určitě s radostí novinky uvítají a budou se těšit, až se pochlubí svým kamarádům ze školy.

  1. Přichystejte!

Děti s hladovým žaludkem jsou ve škole nepozorné a podrážděné. Nezapomínejte na kvalitní svačiny. Snažte se je neřešit formou peněz. Školáček je pravděpodobně utratí za nezdravé cukrovinky ve školním bufetu. Občas jim nějakou tu laskominu k plnohodnotné svačině přibalte. Kousek sladké buchty nikomu neublíží a udělá velkou radost.

TIP: Začněte připravovat svačinky společně. Vám odpadne každodenní vymýšlení toho, co chystat, a dítě se bude na svačiny dokonce těšit, protože na ni bude mít chuť J

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.