Jak přečkat menstruační syndrom

Premenstruační syndrom je nedílnou součástí menstruačního cyklu každé ženy. Všechny se s ním potýkáme měsíc co měsíc a přiznejme si upřímně: není to zrovna nejpříjemnější. Každá z nás prožívá premenstruační syndrom jinak, jistě se ale shodneme na tom, že jsme v tomto období podrážděné, přecitlivělé, bolí nás prsa, máme lehké křeče v oblasti podbřišku.

Jak přečkat premenstruační syndrom?

Premenstruační syndrom je označení pro období, které se u žen objevuje cca týden přes menstruací. Většina žen díky němu s jistotou pozná, že se blíží měsíčky. Jak již bylo řečeno: každá jej vnímáme a prožíváme jinak, některou trápí vícero příznaků, jinou o něco méně. Pojďme si teď říci, jak přečkat premenstruační syndrom ve zdraví.

 • Klid nebo pohyb?

  Když máme bolesti, snažíme si ulevit. To je přece logické. Zatímco některé ženy potřebují klid, jiné naopak vyhledávají fyzickou aktivitu. Vyzkoušejte, co více sedne vám, zda-li klid, kdy nic nebudete dělat, jen odpočívat, nebo naopak nějaký pohyb, ať už třeba uklízení nebo cvičení.

 • Teplo

  Na bolest v oblasti podbřišku skvěle pomáhá teplo. Výborným pomocníkem jsou termoflašky, do kterých nalijete teplou vodu a poté si je přiložíte na bříško. Použít můžete i polštářky s třešňovými pecičkami, ty rovněž hřejí a pomáhají při křečích a bolestech.

 • Dostatek vody

  Ani v tomto případě nesmíme zapomenout na dodržování pitného režimu. Myslete na pravidelné doplňování tekutin.

 • Pohodlí

  Jakmile se u vás objeví PMS, zajistěte si pohodlí. Lehněte si do postele, usaďte se do křesla nebo se natáhněte na gauči a odpočívejte. Klidně si dejte dvacet, naberete potřebnou sílu.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.