Jaké vlastnosti by měl mít elektrický kartáček na zuby

Ráno vstanete, umyjete si oči a vyčistíte si zuby. Každodenní rutina nás všech. Mnohdy nudná a řešená jako samozřejmost. Především čištění zubu považujeme za nutné, nicméně nikoli zábavné. Často nás tato činnost neskutečně zdržuje a nakonec zjistíme, že se ji vlastně nevykonáváme ani správně. Dáno je to hlavně často nedostatkem času a neznalostí správného čištění zubů. Hodně dobrou volbou je v tomto ohledu elektrický kartáček, který mnohé vyřeší za vás. Jak ale vybrat ten správný? Aspektů vhodné volby je hned několik. My se ale spíše podíváme na funkce, jimž by měl disponovat.

Několik čistících režimů

Jasně, základní čištění zubů je jakousi samozřejmostí, nicméně nejlepší elektrický kartáček by měl nabízet hned několikero nejrůznějších režimů. Jednat se může třeba o leštění zubů nebo také masáž dásní. Ta se hodí prakticky vždy. Tyto základní režimy má většina kvalitních modelů.

Funkce časovače

Je v podstatě jednou ze základních. Mimo těch bateriových by jí měly být vybaveny všechny elektrické modely. Důležitý je hlavně standardní dvouminutový cyklus čištění zubů. U některých kartáčků je rozdělen do čtyř čtyřicetivteřinových intervalů.

Kvalitní senzor tlaku

Jeho přítomnost je nutná, jelikož vás upozorní na to, zdali na kartáček zbytečně moc netlačíte. Zvukové nebo vizuální upozornění pak bude na světě a vy se tohoto jednání oprostíte. Tuto funkci mají především oscilačně-rotační kartáčky. Tady je nutné mít tlak pořádně pod kontrolou.

Množství náhradních hlavic

Počítat je třeba s tím, že hlavice jsou u kartáčku kompatibilní v rámci jedné konkrétní značky. Mezi kartáčky různých výrobců hlavice měnit určitě nelze. Může se tak stát, že si budete moci vybírat pouze ze dvou hlavic, což je poměrně málo. Stejně tak se u konkrétního modelu podívejte i na množství dalšího příslušenství.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.