Potřebujete nový koberec? Jak vybrat ten správný a na co se při výběru zaměřit?

Dříve byly koberce součástí každého interiéru, v posledních letech se ale trendy mění, a řada lidí tak od nich v domácnosti ustupuje. To je ovšem škoda, koberce mají řadu výhod a těch by byla škoda se vzdát. Chtěli byste si pořídit nový koberec, ale nevíte, který zvolit? Není divu, trh je jimi přehlcený. My vám poradíme.

Kam s ním

Koberce vybírejte podle toho, do které místnosti je budete dávat. Rozlišujeme dva základní typy koberců podle zátěže, kterou budou muset každý den zvládat.

  • Koberce bytové zátěže jsou ty, které se dávají běžně do obývacích pokojů, ložnic nebo dětských pokojíčků.
  • Zátěžové koberce jsou odolnější a zvládnou mnohem větší zátěž, kromě toho, že se využívají zejména v kancelářích a na chodbách budov, se hodí i do domácnosti – oceníte je na například na chodbě či v garáži nebo na balkóně.

Umělá nebo přírodní vlákna

Pak je tu otázka, z jakého materiálu byste si koberec chtěli pořídit. Umělá i přírodní vlákna mají své jisté výhody. Přírodní materiál využitý na výrobu koberců je zpravidla velmi měkký, a tak i příjemný na dotek. Oceníte jej v obývacím pokoji nebo v ložnici – co se týče dětských pokojů, tam se hodí spíše koberce z umělých vláken. Přírodnímu materiálu vévodí vlna, ovšem ta je náročná na údržbu. Z umělých vláken vybírejte ta nylonová – snadno se udržují a jsou velmi odolná.

Jeden kousek postačí

Pokud si přeci jen potrpíte na jiné podlahové krytiny, pořiďte si domů alespoň jeden kousek koberce, který rozbije nudu obyčejné podlahy a dodá vašemu interiéru nový nádech. Na mysli máme, jak jinak, než kusové koberce. Tady můžete klidně zainvestovat a pořídit si skutečně skvostný kousek například do obývacího pokoje nebo do ložnice. Vypadají skvěle a dají se pořídit ve všech různých velikostech i barvách. Přizpůsobíte si je vašemu vkusu i stylu domácnosti.

A jak to máte vy? Stále vsázíte na klasické koberce?

Zdroj obrázku:
George Rudy / Shutterstock.com

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.