Se zdravými játry a dobrým zažíváním se žije lépe. Jak na to?

Určitě vám neříkáme žádnou novinku, ale pokud nám v těle vše funguje na jedničku, také my se budeme cítit skvěle. Trendem doby je rozhodně zdravý životní styl, který však v žádném případě není pouhou módou. Je to něco, o co bychom měli v životě usilovat vždy. To, co nás provází celý život, to je jídlo a ideálně dobré a zdravé jídlo. Důležité je jeho správné trávení, aby si naše tělo odneslo potřebné živiny. A pak tady máme filtr našeho těla, játra, o která se musíme zvlášť starat.

Detoxikace organismu přírodní cestou

Játra v našem těle dokáží odbourávat toxiny. Proto jsou tolik důležité. Aktivně například odbourávají alkohol, což pro ně může představovat zvýšenou zátěž, pokud si alkohol dopřáváme více než je únosné. Vyvarovat se nadměrné konzumace alkoholu je tedy rozhodně žádoucí. Pokud chcete zlepšit stav svých jater, je také rozhodně žádoucí a zdravá podpora jater pomocí přírodních přípravků. Ty díky svým obsaženým látkám umějí udržovat optimální funkci jater a zajišťovat správný metabolismus tuků. Na tom se do značné míry podílejí byliny či jiné rostliny, jako je:

  • Ostropestřec mariánský
  • Artyčok
  • Kurkuma

Společnou vlastností je samozřejmě to, že jsou schopný detoxikovat organismus. V případě ostropestřce se jedná vlastně o stříbrný bodlák, který původně pochází ze středomoří. Má velmi všestranně využití. Artyčok je zase víceletá rostlina, přičemž do přírodních preparátů se často používají sušené listy. A nesmíme zapomenout ani na kurkumu, což je trvalka patřící mezi zázvorníkovité. V tomto případě bychom ji hledali v tropických oblastech jižní Asie.

Máte správné zažívání?

Zažívání do značné míry souvisí přímo s tím, jak se cítíme. Pokud je nám zle od žaludku, nebo máme pocit, že naše střeva s něčím zbytečně bojují, je to známka toho, že neděláme něco dobře. Může to být třeba alergie na lepek, který bychom tak měli z naší stravy odbourat. Trápí vás špatné trávení? Můžete také vyzkoušet přírodní preparáty, které snižují tvorbu plynů a celkově trávící procesy zlepšují.

Zdroj obrázku:
Africa Studio / Shutterstock.com

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.