Šátek ve vlasech? Rozhodně trend!

Šátek má ve skříni jistě úplně každá z nás. Některé jich mají určitě i víc, než jen jeden. Tento užitečný doplněk se dá využít na mnoho způsobů, pojďme mu ale vrátit původní využití – uvázaný na hlavě, nově i ve vlasech. Šátek ve vlasech je totiž rozhodně trend letních dní.

Tak, jako se dá šátek uvázat kolem krku desítkami způsobů, i uvázání na vlasy nebo do vlasů je hned několik možností. Některé z nich vám přiblíží následující řádky.

Na babku

Možná vám to přijde úsměvné, ale letos budete rozhodně in, když si šátek zavážete po vzoru našich prababiček, tedy tak, že přeložíte šátek do tvaru trojúhelníku a cípy si zavážete pod bradou. Velmi efektní je na dlouhých rozpuštěných vlasech a doplněný slunečními brýlemi.

Na piráta

Pokud nosíte dlouhý cop, prodloužené mikádo sčesané na jednu stranu, případně klučičí sestřih s prodlouženými kotletami podél obličeje, šikne vám šátek uvázaný na způsob pirátů. Zavážete si ho tak, že si ho položíte na hlavu s jednou stranou na čele, cípy svážete vzadu v týle. Pro tento způsob uvázání bude vhodný šátek s výrazným geometrickým vzorem, puntíkatý i jednobarevný, efektní jsou třásně.

Čelenka

Poskládejte si šátek do širšího pruhu a cípy uvažte nahoře nad čelem do mašle. Podle vlasů volte šátek v kontrastních barvách, nebojte se nápadných vzorů. Tento způsob uvázání šátku z vás udělá moderní originální ženu, tak trochu rebelku, zvlášť když celý look zvýrazníte masivními šperky či bižuterií.

Tak trochu hippies

Móda se k éře volnomyšlenkářských “květinových dětí” vrací neustále. Letos můžete být trendy s šátkem uvázaným podle nich, tedy také jako čelenku, tentokrát ale s uzlem schovaným vzadu pod vlasy. Vepředu je šátek pod linií vlasů, tedy dost “do čela”. o oceníte především v horkých dnech.

Retro devadesátky

V devadesátých letech se šátky hodně nosily uvázané přes gumičku na culíku nebo jako ozdoba kolem drdolu. Tento trend je zpět. Ozdobte si šátkem drdůlek na temeni a budete rozhodně nepřehlédnutelná.