Zvažujete pořízení krbu? Romantiku u plápolajícího ohně si zasloužíte i vy!

Bylo romantické posezení u krbu vždy vaším snem? Takový sen se může velice snadno stát skutečností. V dnešní době si totiž můžete nechat vybudovat krb přímo na klíč. Velkou výhodou krbu je fakt, že dokáže dokonale zapadnout do interiéru a působí velmi přirozeně. Pokud jej navíc doplníte o nejrůznější příslušenství, které vám zjednoduší jeho obsluhu, bude radost nejen se na oheň dívat, ale také v krbu přikládat.

Roli hrají vlastnosti krbové vložky i vnější vzhled

Pokud se bavíme o klasických krbech, v současné době se jedná o takzvané krbové obestavby, které se sestávají z krbové vložky, a právě z obestavby tvořící vnější design krbu. Krbových vložek existuje na trhu celá řada a je potřeba je vybrat podle toho, jaký prostor chcete vytápět. Pokud se rozhodnete využít realizaci krbu na klíč, také si dobře rozmyslete, zda chcete krb na občasné přitápění spíše jako dekoraci, nebo s ním chcete reálně vytápět. Podle toho je potom potřeba zvolit celkové parametry, a především výkon krbové vložky.

S ohledem na obestavbu, zde to už záleží na vašich designových preferencích. Pro obestavbu se dá využít celá řada materiálů. Může se využít třeba červených cihliček, nebo přírodního pískovce. Ten může být v mnoha barvách:

  • Bílé
  • Žluté
  • Červené

V případě krbu je možno si také vybírat z nejrůznějších provedení, podle toho, jaká dispozice vám vyhovuje. Může to tak být třeba krb rovný, ale i rohový. Před vlastní stavbou krbu je však důležité, abyste si pozvali realizační firmu, která vše obhlédne a zjistí, jakých stavebních úprav bude potřeba.

Každý krb může mít stylové příslušenství

Abyste se cítili u krbu opravdu jako doma, můžete jej doplnit o již v úvodu zmiňované příslušenství. Mohou to být třeba zařízení na udržování pořádku, jako krbové vysavače, ale klidně také šikovné koše na dřevo. Ty vám dokáží velmi usnadnit manipulaci se dřevem, abyste neudělali zbytečný nepořádek.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.