Padesát odstínů šedi – nejočekávanější kniha roku

Pokud i vy patříte mezi milovníky této romanticko – erotické trilogie, pak se máte skutečně na co těšit. Již 10. února vychází Padesát odstínů šedi z pohledu Christiana. Tento příběh nespoutané vášně oslovil především mladší populaci a prodalo se více než 125 milionu knih. Tímto se příběh milenců stal celosvětovým fenoménem. Rovněž román Grey boří hranice v prodejnosti.

Jen ve Velké Británii se za pouhé čtyři dny prodalo přes milion výtisků. Statisícových prodejů dosáhly všechny tři knihy i v České republice: Padesát odstínů šedi, Padesát odstínů temnoty a Padesát odstínů svobody prodalo nakladatelství XYZ zhruba 600 tisíc kusů.

O co vůbec jde?

Pro ty z vás, kdo ještě není v obraze: nezajímavá studentka literatury s nízkým sebevědomím pozná Christiana při rozhovoru pro článek. Tu charismatický muž natolik osloví, že i přes jeho chladné chování jej nedokáže pustit z hlavy. Ovšem ani Grey není vůči této šedé myšce imunní a pozvolna se začínají otevírat dveře třinácté komnaty. Co se za nimi ukrývá, už musíte odhalit sami.

Erotická trilogie jako celosvětový fenomén

Román Grey trhá rekordy v prodejnosti také v USA. Miliony čtenářek i čtenářů touží prožít příběh zároveň s jejich hrdiny. Komplikovaný, ale charismatický Christian nedá spát mnohým ženám, proto je tato kniha častým předmětem položeným na nočním stolku hned vedle postele. Vidíte-li někde okno, jež svítí do tmy, pak je to určitě proto, že jen stěží se dá od příběhu odtrhnout. Autorka E. L. James v příběhu odhaluje motivace chování a jednání Christiana Greye. Díky jeho tajným touhám a snům se před čtenáři otevírá známý, ale i nový milostný příběh, který fascinoval miliony fanoušků napříč všech zemí a pomohl odhalit i mnohá partnerská tabu.

Dostaň se do jeho hlavy

Těšit se můžete na knihu s názvem „Dostaň se do jeho hlavy“, která představí atypickým způsobem myšlenky Christiana. Díky prvopočátečnímu zájmu i nyní nakladatelství předpokládá enormní zájem českých čtenářů, proto se kniha tiskne v početném množství přes 100 tisíc kusů. Nemusíte se tedy obávat, že by na vás nezbylo.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.