Podzim i zima jsou na Liptově kouzelné. Přesvědčte se o tom sami

Podzimní nebo zimní dovolená nemusí být nutně v Alpách. Pokud pro vás lyžování není jedinou prioritou a chcete si volno užít i nějak jinak, zkuste vyrazit na Liptov. Tato nádherná oblast Slovenska není od českých hranic daleko a dokáže nabídnout vyžití pro jednotlivce i celé rodiny.

Kromě tradičních slovenských jídel se můžete těšit také na nádhernou divokou přírodu. Je to region, který je jako stvořený pro aktivní odpočinek a zejména pro milovníky hor je to ideální místo odkud vyrážet nejen do Tater, ale třeba také na Velkou Fatru.

Kde se ubytovat?

Liptov je turistickou destinací, a proto je zde ubytovacích možností mnoho. Dobrou volbou pro dvojice je hotel Liptov, kde najdete všechny služby, které vám zajistí komfort a pohody. Pro rodiny jsou lepším řešením moderní apartmány Liptov, abyste měli dostatek soukromí i prostoru pro všechny. Ubytování můžete volit také dle vašich plánů, ale vždycky najdete místo, odkud je to na všechny atrakce jen co by kamenem dohodil.

Objevování přírody

I na podzim a v zimě se dá vyrazit na pořádný výlet do přírody. Stačí se jen teple obléct, vzít do termosky a čaj a můžete jít. Doporučujeme navštívit Lúčanský vodopád, který teče v lázeňské obci Lúčky. Tento velmi zajímavý 12metrový kaskádovitý vodopád se nachází přímo v centru obce.

Za kulturou

Pokud chcete spíše do tepla a zajímá vás historie, nesmíte určitě vynechat Muzeum liptovské dědiny v Pribylině, které patří mezi nejmladší skanzeny na Slovensku. Otevřeno bylo v roce 1991, ale má rozhodně co nabídnout. Najdete zde mnoho historických domů, dřevěnic a hospodářských budov. Asi nejzajímavější stavbou je kostela Panny Marie a goticko-renesanční zámek z Parížoviec.

S dětmi do zoo

Pokud máte děti, rozhodně nevynechte Kontakt ZOO v Liptovském Mikuláši. Zvířata můžete zažít z těsné blízkosti, a dokonce je i pohladit či nakrmit. ZOO je otevřena celoročně a najdete zde více než 400 zvířat. O program na celý den tedy máte vystaráno.

Zdroj obrázku: Am.uhrinova / Shutterstock.com