5 aplikací, které vám ulehčí cestování

Jestliže rádi poznáváte nová místa, vydáváte se napříč krajinami, toužíte po objevování zajímavých zákoutí a sezení doma na zadku pro vás není to pravé ořechové, pak vám jistě přijde vhod náš dnešní článek, ve kterém vám prozradíme 5 aplikací, které vám ulehčí cestování. Zatímco pro někoho je cestování příjemným koníčkem, pro jiného je to vášeň, které podlehl a která dokonale naplňuje veškerý jeho volný čas. Aby byly vaše cesty ještě pohodlnější, nenechte si ujít naše tipy na zajímavé aplikace. Uvidíte, že vás toulky po nových místech rázem budou daleko více bavit!

 1. Pubtran

  Mezi 5 aplikací, které vám ulehčí cestování, právem patří chytrá aplikace známá jako Pubtran, jejímž úkolem je nabídnout vám přehled a informace o jízdních řádech v České republice. Jestliže preferujete cestování autobusem nebo vlakem, pak vám tato aplikace přijde vhod. Nejenže je velice jednoduchá a po uživatelské stránce velmi příjemná, ale navíc i spolehlivá a přehledná.

 2. Hotels.com

  Představte si nepříjemnou situaci, kdy si zarezervujete hotel, ve kterém vám ale po příchodu oznámí, že nemají volné místo a vy tak zůstanete bez ubytování. I když se vám to možná zdá nepravděpodobné, stát se to může a jistě nám dáte za pravdu, že ocitnout se v takové situaci není nic, po čem byste třeba stovky kilometrů od domova toužili. Díky aplikaci hotels.com si můžete najít jiné ubytování a prostřednictvím této appky si zarezervovat pokoj mnohem levněji, než na kolik by vás to stálo na recepci. Aplikace je v češtině, což jistě oceníte.

 3. Locus

  Na první pohled složitější aplikace Locus není ve skutečnosti tak uživatelsky nepochopitelná, jak se zdá – chce to jen čas a trochu se s ní naučit. Pokud to zvládnete, odměnou vám bude perfektní appka, díky které si budete moci prohlížet mapy, hledat na nich nejen podle adresy nebo si nastavit alarm na dobu, kdy váš vlak dojede do cíle, zatímco vy si po cestě zdřímnete. Aplikace vás rovněž dokáže upozornit i na skutečnost, že vám brzy vyprší placené parkovné.

 4. České aerolinie

  Cestovat letadlem je nejen rychlé, ale i pohodlné. Ve velmi krátkém čase se tak můžete dostat z bodu A do bodu B. S leteckou dopravou vám může pomoci další zajímavá aplikace známá jako České aerolinie, kterou spustila stejnojmenná společnost. Appka je určená na nákup letenek, poskytne vám rovněž i informace o příletech jednotlivých letadel.

 5. Foursquare

  Určitě i vám se někdy stalo, že jste během svých cest náhodně potkali nějakého kamaráda či známého, na kterého jste v dané lokalitě narazili úplně náhodou. Proč ale nejít této náhodě trochu naproti a nepořídit si pro vaše cestování aplikaci známou pod názvem Foursquare? Díky této šikovné appce se budete moci kdekoli označit a vaši kamarádi, kteří náhodou budou poblíž, se tak s vámi můžou setkat – i když ne zrovna náhodně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *