Kam na dovolenou vlastním autem? Poradíme vám!

Auto je v dnešní době dopravním prostředkem, který je přirozenou součástí našich životů. Nejenom, že ho můžeme používat běžně během roku. Můžeme ho využít také k cestě na dovolenou. A kam? Na to se společně podíváme. Začneme osvědčeným tipem. Vyberte si last minute do Chorvatska a rozhodně zklamáni nebudete. A to ani tím, jak dlouho bude trvat cesta. Aby navíc byla cenově přijatelná, je dobré vyhnout se Slovinsku a dražší dálnici. Jakmile se už ocitnete na chorvatském pobřeží, jsou destinace, které zaručeně nezklamou. O jaké se jedná? U nás vedou tato střediska:

  • Baška Voda.
  • Brela.
  • Makarska.

Ani vzdálenější země nemusejí být problém

I když si řada lidí myslí, že na dovolenou vlastním autem je možné kromě Chorvatska maximálně ještě do Itálie, není tomu tak. S plně obsazeným vozem můžete pohodlně vyrazit třeba i do vzdálenějších destinací. Nejenom, že vám díky zábavě cesta rychleji uteče, ale můžete se za volantem i střídat, což eliminuje nutnost delších zastávek a tedy delší dobu potřebnou k jízdě. Proto neváhejte a najděte si dovolenou v Bulharsku, kam můžete právě vlastním vozem vyrazit. A jaká střediska doporučujeme zde? Určitě například Sozopol, Slunečné pobřeží, stejně jako tolik tradiční a vyhlášené Zlaté písky.

Auto dejte do pořádku

Než vyjedete, je dobré zaměřit se také na váš automobil. Kromě toho, že zkontrolujete všechny provozní kapaliny, je dobré zkontrolovat také jeho technický stav, nebo povinnou výbavu související s konkrétní zemí, kam se chystáte. Můžete ale i řadu věcí dokoupit. Obstarejte si koberce do auta, stejně jako třeba deflektory, nebo potahy sedadel. To vše může celkově zvýšit komfort jízdy, a to nejenom u starších automobilů. A jakmile i toto máte, už je třeba jenom mapa a plán cesty. I když dnes je spíše doporučována praktická GPS navigace, která vás do cíle navede na přesnost několika metrů.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.