Obdarujte budoucí maminku

Těhotenství je velká změna v životě každé ženy. Zaslouží si tak pořádně ocenit. Čím potěšíte těhotnou kamarádku, kolegyni nebo třeba sestru?

Věci pro miminko

Spektrum toho, co můžete těhotné kamarádce či jiné ženě ve svém okolí darovat, se zužuje jen zdánlivě. Víno teď minimálně několik dalších měsíců neocení a z kdysi oblíbené čokolády se jí zvedá žaludek?

Škála toho, čím obdarovat a zpříjemnit očekávání miminka, je stále značně rozsáhlá. Takové děťátko totiž potřebuje obsáhlou výbavičku, která je na peněženku novopečených rodičů náročná. Jistě tak každá žena ocení, pokud rodinnému rozpočtu trochu ulevíte. Oblečení pro miminko, plenky, přebalovací taška, kosmetika nebo zásoba čistících ubrousků se zaručeně v domácnosti neztratí.

U oblečení se můžete s kamarádkou nejprve poradit. Je dobré vědět, kdy se miminko narodí, aby se vám nestalo, že lehoučké dupačky novorozeně narozené v zimě neunosí a než přijde jejich čas, dávno už vyroste.

Také se ujistěte, že od nejmenší velikosti (protože přece byla tak roztomilá) nemá doma už tuny růžových či modrých oblečků a nepotřebovala by tak spíše něco pro pozdější období.

Balíček pro ni

Do balíčku můžete zahrnout spoustu užitečných drobností: Oblíbené sladkosti, těhotenské čaje, zázvorová lízátka na nevolnost i těhotenskou kosmetiku. Užitečná pro ni může být i odborná literatura nebo předplatné časopisu pro maminky.

Potěšit můžete kamarádku i deníčkem, do kterého si bude zapisovat zásadní chvíle. Každá žena si díky tomuto osobnímu zápisníku uchová vzpomínky na důležité chvíle, například zjištění pohlaví nebo první pohyby miminka, může si sem zaznamenat i inspiraci pro výběr jména. Podobně potěší fotoalbum.

A pokud víte, že je vaše kamarádka člověk s velkým smyslem pro humor, obdarovat ji můžete i některým z těhotenských triček. Sáhněte po připraveném vtipném potisku nebo jí připravte originální překvapení a zvolte trika s vlastním potiskem.

Tričko s vlastním potiskem
Tričko s vlastním potiskem

Dobře poslouží i měkké deky, hebké župany či huňaté pantofle. Zkrátka jakýkoli kousek, který je příjemný a nabídne rozmazlování.

Darujte jí čas

Ačkoli je pro každou ženu prvořadý především její potomek, více než hmotné dary by řada čerstvých maminek ocenila nerušený čas pouze pro sebe. Zdánlivě běžné úkoly, jako si umýt vlasy nebo poklidit byt se stávají náročnou misí a trvá, než si rodina s dalším malým členem zažije svůj rytmus a pravidelnou rutinu.

Nabídněte, že přiložíte ruku k dílu a během prvních týdnů přinesete třeba vlastnoručně uvařený oběd, nakoupíte, obstaráte velký úklid nebo si prostě jen půjčíte kočárek s miminkem a vyrazíte na procházku, aby si kamarádka nebo sestra mohla chvíli vydechnout. Pokud je dotyčná těhotná už poněkolikáté, vezměte si na starost starší potomky, ať získá s miminkem potřebný čas na to se společně sžít.

Těhotná žena
Těhotná žena

Na celou „službu“ můžete vyrobit vlastnoručně poukaz a připsat k němu věnování a kreativně ho nazdobit. Tato varianta je navíc důkazem, že hodnotný dárek rozhodně nemusí být likvidační pro vaši peněženku.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.