Vyberte si kvalitní zimní bundu, ve které budete jako v bavlnce

Zima může být krásná, ale je tehdy, pokud jste v teple a cítíte se příjemně a pohodlně. To dovede zajistit kvalitní zimní bunda. Ne všechny, které pořídíte v běžném obchodě, ale nabízí vlastnosti, které vás skutečně od zimy ochrání. Vyplatí se vybírat pečlivě, a to nejen kvůli vašemu pohodlí, ale také proto, že zimní bundy většinou vybíráme s úmyslem nosit je několik let. Může to být také jedna z nejdražších položek šatníku, a proto se vyplatí její výběr dostatečně zvážit.

Nepromokavost

I elegantní dámské bundy by měly splňovat tuhle podmínku. Je jasné, že vás neochrání před dlouhotrvajícím lijákem, ale měly by solidně izolovat před vlhkostí i vodou ze sněhu. Kvalitu nepromokavosti udává vodní sloupec. Jeho velikost se nejčastěji udává v milimetrech. Ani vysoké číslo ale neznamená spolehlivou ochranu. Roli hraje i zpracování švů, odvětrávacích systémů nebo zapínání.

Prodyšnost

I když chceme v zimě maximální izolaci, přesto potřebujeme, aby bunda dobře větrala a vlhkost z našeho těla se dostávala ven. Jinak hrozí nepříjemné zapaření, které může všechny její pozitivní vlastnosti utnout. Pak se dá velmi snadno nachladit i v drahé a kvalitní zimní bundě. Stylové pánské bundy by tuto vlastnost měly splňovat dvojnásob, jelikož pánové trpí na pocení více.

Větruvzdornost

Ujistěte se, že vás vnější vrstva zimní bundy ochrání také před profouknutím zvenčí. Silný a studený vítr bývá v zimě častým problémem, který ještě snižuje pocitovou teplotou.

Do města

Zima ve městě nebývá obvykle tak tuhá, ale přesto je dobré být na ni připraveni. Kromě klasické bundy může být dobrou volbou vybrat si na městské nošení kabát, který je delší a chrání i spodní partie těla. Přesto bychom neměli zapomínat na to, aby splňoval i výše uvedené vlastnosti. Neupřednostňujte styl před kvalitou a funkčností, nemusí se to vyplatit.

Zdroj obrázku: maxbelchenko / Shutterstock.com

Diskuze je uzavřena.