Vitamíny na vlasy

Vitamíny, které ovlivňují kvalitu vlasů

Psát o tom, jak strava ovlivňuje kvalitu vlasů je asi zbytečné, protože nejde o žádnou novinku. To, jak se člověk stravuje a zda dodržuje pitný režim, se promítne jednak v kvalitě pokožky, nehtů, ale i vlasů. Dnes se spíš zaměříme na jednotlivé vitamíny.

Některé vitamíny působí proti vypadávání vlasů, jiné podpoří jejich elasticitu, pevnost a lesk. Samozřejmě jíst několik tobolek vitamínů denně by byl nesmysl, protože veškeré potřebné živiny pouze ze stravy nevydolujeme, ani kdybychom se od rána do večera cpali ovocem, zeleninou a superpotravinami. Vyzkoušejte vitamíny na vlasy jako komplex obsahující všechny najednou.

Vitamín E

Vitamín E je ideální pomocník proti vypadávání vlasů. Oživí slabé a mdlé kadeře. Pomáhá s rychlejším růstem a činí vlas tlustší. Udržuje vlhkost ve vlasové pokožce i vlasech.

Vitamín A

Udržuje vlasy a pokožku hydratovanou, redukuje nadměrnou funkci mazových žláz, je potřebný pro zdravé vlasové folikuly. Nalézá se v rybím tuku, brokolici, mrkvi, kukuřici, játrech, zelí.

Vitamín B

Skupina vitamínů B patří k velmi důležitým, protože chrání před UV zářením, zamezují vypadávání vlasů, stimulují jejich růst, zlepšují dýchání buněk.

Vitamín C

Je důležitý antioxidant nejen pro tělo, ale i vlasy, které pomáhá posilovat a chrání před poškozením, třepením i vypadáváním. Stimuluje růst nových vlasů.

Biotin – vitamín H

Vitamín H známý také jako BIOTIN, stimuluje hladinu inzulínu, navyšuje produkci červených krvinek, dodává glukózu do vlasových folikul. Je odpovědný za sílu a zdraví vlasů.

Na závěr…

Jak je vidno, komplex vitamínů hraje ve zdraví vlasů důležitou roli a jeden bez druhého ani rána. Jestliže máte problémy s vlasy jakéhokoliv typu, pak vám možná v těle chybí nějaký důležitý vitamín. Pro nápravu můžete zkusit vitamíny ve formě potravinových doplňků, případně se zaměřit na zkušenosti s Minoxidilem – přípravkem, který se aplikuje na vlasovou pokožku a pomohl již řadě lidem vyřešit problémy s vypadáváním vlasů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *