Máte doma lékaře nebo medika? Udělejte mu radost nevšedním dárkem

Když se někdo rozhodne být lékařem a bere svou profesi vážně, většinou je to diagnoza sama o sobě, samozřejmě v dobrém slova smyslu. Zanícený lékař je totiž oddaný své práci tělem i duší, přemýšlí nad ní, kudy chodí, a vždy je připraven pomoci. Pokud máte i vy ve svém okolí někoho, komu se stala medicína celoživotním posláním, dejte mu k blížícím se Vánocům tématický dárek, který ho potěší a možná ho bude ještě více motivovat k práci či studiu.

Fonendoskopy

Téměř každý lékař potřebuje fonendoskop, aby si mohl poslechnout tlukot srdce a další skryté zvuky lidského těla. Fonendoskop by měl mít také každý medik. Pokud tedy chcete udělat radost právě tomu svému studentovi respektive lékaři, podívejte se na obrovskou nabídku fonendoskopů.

Pokud koupíte kvalitní výrobek, jako jsou například fonendoskopy Littmann, klidně vydrží funkční i několik desítek let. V dnešní době můžete koupit i různě barevné fonendoskopy.  Lékaři také mají v oblibě elektronické fonendoskopy, které jsou schopné odfiltrovat nežádoucí zvuky a pacienta nestudí.

Tematické plakáty

Jak motivovat začínajícího medika do dalšího semestru? Studium medicíny je časově i psychicky náročné, a tak má každý student někdy pochybnosti. Zkuste mu tak pod stromečkem darovat nejrůznější plakáty a jiné pomůcky, které mu pomohou s jeho studiem anatomie. Takováto výzdoba pokoje je nejen originální, ale pomůže také s přípravou na obávané zkoušky.

Knihy, knihy, knihy

Lékařská literatura není zrovna levnou záležitostí. Zjistěte si proto, zda osoba, kterou chcete obdarovat, netouží po nějaké odborné publikaci, klidně i zahraniční, aby se mohla vzdělávat, a kupte ji. Potěšit by ji mohlo také předplatné nějakého zahraničního odborného časopisu.

Lékaři a medici si ale hlavně potřebují odpočinout od náročné práce a studia a někdy se i zasmát nad zážitky kolegů z oboru. Skvělým dárkem tak mohou být také romány z lékařského prostředí, jako je například světově uznávaná kniha Dům páně a její pokračování Hora hoře od Samuela Shema z vydavatelství Argo.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.