Chcete si v zimě prohřát kosti? Zkuste slovenské termální koupaliště Veľký Meder

Ne každý se v zimě rád lyžuje. Dokonce se čím dál více lidí uchyluje k tomu, že na Vánoce a na zimní prázdniny odjíždějí někam do teplých krajů, kde mohou zase načerpat trochu sluneční energie do naší středoevropské zimy. Takováto dovolená je však pro řadu lidí finančně náročná. Kromě toho rodiny s malými dětmi to už mají s cestováním náročné a ne každému se chce hned jezdit do Thajska. Pokud i vy přemýšlíte, že byste v zimě podnikli něco nového, vyzkoušejte termální prameny u našich nejbližších sousedů.

Teplou termální vodu nabídne Veľký Meder

Slovensko je zemí velmi bohatou na vodní zdroje. Teplé termální prameny tu tak nejsou výjimkou. Koupaliště, aquaparky nebo wellness hotely využívající termální vodu se na území Slovenska nacházejí v hojném počtu. Pokud hledáte nějakou příjemnou lokalitu v blízkosti českých hranic, zkuste navštívit Veľký Meder.

Veľký Meder je malá obec nacházející se jen něco přes hodinu cesty autem od Bratislavy. Například z Moravské metropole vám tak cesta nebude trvat dlouho. Z Prahy už pojedete autem něco přes 4 hodiny, ale tento výlet se určitě vyplatí.

Koupaliště pro každého

Místní termální koupaliště Thermal Corvinus je otevřené po celý rok. V jeho okolí se nachází řada ubytovacích možností v podobě penzionů, privátů, domečků a apartmánů, které jednoduše najdete prostřednictvím ubytovacích portálů. Do termálního koupaliště pak dojdete pohodlně pěšky. Můžete si tu tak udělat příjemný víkend s celou rodinou.

V koupališti se nachází řada bazénů s různě teplou blahodárnou vodou až do 38 stupňů Celsia. Rodiče ocení dětský bazén s různými atrakcemi, které malé děti dokonale zabaví. K dispozici jsou i menší tobogány a skluzavky. Otevřené jsou i venkovní bazény s teplou vodou nebo finská sauna.

O výlety není nouze

V blízkosti Velkého Mederu se můžete jet podívat například na výlet do Komárna na soutok Váhu a Dunaje. A nebo se cestou tam či nazpět zastavte v Bratislavě, která vás překvapí svým historickým centrem, Bratislavským hradem a kvalitními kavárnami a dalšími podniky.

Pokud vás myšlenka na víkendový pobyt v termální vodě zaujala, můžete vyzkoušet i další zajímavé lokality na Slovensku. Snad nejznámějším termálním aquaparkem je Tatralandia, která se nachází na Liptově v blízkosti lyžařského střediska Jasná v Nízkých Tatrách. Lidé sem tak rádi chodí po náročném lyžařském dni. Mezi další zajímavá koupaliště patří například Podhajská nebo Trenčianské Teplice.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.