Cestujeme s dětmi – rady, které se budou hodit

Cestování s dětmi může být občas pěkná noční můra, hrůza, děs a utrpení. Anebo to tak vůbec nemusí být – dobré je ale připravit se raději na všechno. Jak přežít cestování s dětmi a jak se z toho nezbláznit vám poradíme.

S malými dětmi je to vždy s nejistým výsledkem

Pokud cestujeme opravdu s malými dětmi a je čeká několik hodin strávených v autě nebo autobusu, je nutné dopředu vůbec zvážit, zda to vůbec zvládnou. Některé děti nemají problém a celou cestu prospí, jiné ovšem snášejí cestování špatně, to je pak lepší raději ještě rok počkat.

Pokud můžete, cestujte s malými dětmi vždy svým autem – můžete kdykoliv zastavit, udělat si přestávku, dítě v klidu nakrmit, přebalit – slevový kupón Bezvaplenky.cz. Po ruce mějte vždy připravené hračky pro děti, dostatek pití i jídla. Snažte se jezdit na noc, kdy děti spí a ráno se tak probudí už na místě.

Pozor na cestovní nevolnost

Pokud cestujete s dítětem poprvé, nemůžete dopředu vědět, zda náhodou nebude trpět cestovní nevolností – kinetózou. Ta se projevuje silnou nevolností, pocením a také zvracením při cestování. Že na ni dítě trpí, zjistíte ale až při první delší cestě. Špatně může být dítěti kdekoliv – ve vlaku, autě, autobusu i letadle. Jakmile zachytíte příznaky, mělo by jít dítě okamžitě na čerstvý vzduch a projít se po pevné zemi – což, ale ve veřejných dopravních prostředcích nepůjde.

Léky proti nevolnosti jsou sice možností, ale ty je většinou potřeba podat nějaký čas dopředu, a pokud se nevolnost rozběhne – už nezaberou. Připravený tak mějte namočený ručník ve studené vodě a sáčky na zvracení, dítě držte za ruku a zabavte ho tak, aby se nedívalo z okýnka ven na cestu.

Co přibalit na cestu

Na cestu mějte připraveno všechno, a ještě něco navrch. Hlavně pokud cestujete opravdu s malými prcky – nemělo by vám nic chybět. Základem je pohodlné a prodyšné oblečení, oblíbená hračka, pití, jídlo a vlhčené ubrousky. Poohlédněte se po slevách na Slevyapracenadoma.cz

Počítejte také s přebalováním a nezapomeňte na plenky – výhodně nakoupíte všechny dětské potřeby se slevovým kupónem Bezvaplenky.cz. Hodit se bude i náhradní oblečení pro případ nehody, dudlík nebo cestovní lékárnička. Na svačinku nikdy nebalte jídlo, které se rychle kazí – raději sáhněte po suchých věcech nebo dejte všechno jídlo do chladící tašky. V dopravních prostředcích je v létě totiž opravdu hodně parno a potraviny se rychle kazí.

Při cestě zachovejte klid, dítěti vysvětlete, co ho čeká, až dorazíte na místo – když se budete společně těšit, cestu jistě hravě zvládnete.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.