Čištění interiéru auta

Jarní očista vašeho vozu aneb není to pouze o změně pneu

Jarní úklid si zaslouží nejenom vaše domácnost, ale i vaše auto. Blíží se doba přezouvání zimních pneumatik na letní, ale tím by jarní očista vašeho vozu rozhodně neměla skončit. Jak ještě můžete své auto připravit na nadcházející sezónu? Které položky přidat na seznam při jarní očistě vašeho miláčka se čtyřmi koly? Poradíme vám.

Autokoberce a potahy

Vezměte to pěkně od podlahy. Doslova. Pořiďte si nové koberečky. A ne jen tak ledajaké, vaše auto si zaslouží parádní autokoberce na míru. Ačkoliv se dají pořídit i obyčejné v každém supermarketu, u autokoberečků určených přímo pro značku vašeho vozu budete mít jistotu, že budou perfektně sedět. Postupovat můžete směrem vzhůru a zhodnotit stav vašich autopotahů. Pokud jsou ve skvělém stavu, můžete je alespoň vyčistit.

Letní pneu a poklice

Samozřejmostí je přezutí zimních pneumatik na ty letní. S tím se pojí rovněž možný výběr nových poklic na kola. Řiďte se svým vkusem, jejich funkce je totiž víceméně hlavně ozdobná, tak proč si nevybrat takové, které m sedí? Jakmile budete mít přezuto, nablýskané poklice budou na svém místě a interiér bude zářit čistotou, vrhněte se na tu poslední část.

Wellness pro váš vůz

Zajeďte se svým vozem do automyčky a dopřejte mu pořádný wellness. Nejenom omytí vodou a šampónem, využijte i voskování a lak. Vaše auto bude vypadat jako nové a bude nachystané na nadcházející cesty. A vás to nebude stát skoro žádnou námahu. Jednoduše si navolíte program, který dopřeje vašemu vozu prvotřídní péči, zajedete s ním do myčky a počkáte, než bude hotovo.

Když je řeč o autech, vezměte si příklad z mužů. Ti berou svůj vůz jako dalšího člena domácnosti a také s ním podle toho nakládají. Pravidelně svá auta opečovávají a rozmazlují je. Dopřejte svému autu stejnou péči jako dopřáváte sobě, zaslouží si to.

Zdroj obrázku: {Jo Panuwat D} / Shutterstock.com