Jak prospívá běh psychickému zdraví

Běh napomáhá posílit imunitu, spalovat tuk, udržuje hybnost pohybového aparátu, regeneruje, zlepšuje trávení, spánek a tak dále. Běh ovšem není jen skvělým způsobem, jak zlepšit fyzickou kondici a posílit zdraví, pravidelným běháním v přírodě podporujeme svou mysl a psychickou pohodu.

Čas pro vlastní myšlenky

Začněme třeba jen tím, že je to ideální čas věnovat se pouze sobě. Mít čas sám pro sebe je v posledních letech velmi těžké. Když už nemusíme být mezi lidmi v práci, obchodě či někde jinde, doléhají na nás ve velké míře sociální média. Běh o samotě je skvělou terapií. Možnost utřídit si myšlenky a nebo je jen tak ztišit a běžet, jsou dvě správné možnosti pro duševní pohodu.

Tichá příroda = silná regenerace

Psychické relaxaci hodně pomáhá běh v přírodě, kdy se příliš nemusíte soustředit na projíždějící auta, kolemjdoucí a podobné rušivé elementy. Tichá a ničím nerušená příroda nás dobíjí potřebnou energií zároveň i uklidňuje. Běh v přírodě pro nás má velmi silný regenerační účinek.

Běh nám přináší pocit uvolnění, radost z pohybu, rychle se nám zlepšuje nálada a snižuje se vnitřní napětí. Díky tomu si dopomáháme i ke zdravějšímu sebevědomí. Je nutné si uvědomit, že taková psychická relaxace ve formě pravidelného běhání je pro kvalitní život velmi důležitá, v posledních letech snad dokonce nutná.

Okysličení mozku

Při běhu dochází k intenzivnímu okysličení tkání a mozek tak daleko lépe funguje. Především se probouzí naše iniciativa a nás mnohem snadněji napadají nová řešení. Probouzí se v nás kreativnější myšlení.

Pohyb také zlepšuje koncentraci a zrychluje reagování na nestandardní situace. S větším klidem, nadhledem a rychlostí dokážeme díky koncentraci myšlenek řešit zapeklité problémy.

Běhejme s radostí, užívejme si svůj čas, který je pouze pro nás. Tělo se nám za to odmění, vždyť právě náš životní styl výrazně ovlivňuje kvalitu života a zdraví člověka.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.