Na co musíte myslet při zařizování nové kuchyně?

Kuchyně je jednou z nejdůležitějších místností v domě či bytě. Navrhnout dokonalý prostor je náročná záležitost. Musíte hlavně zjistit, co od své kuchyně očekáváte a jak můžete nejlépe využít prostor, který máte k dispozici. Myslet musíte také na přítomnost jídelny a její rozvržení s kuchyní. Poradíme vám základní prvky, na které nikdy nesmíte zapomenout.

Využijte správně každý centimetr

Než začnete hledat na internetu inspiraci pro design své kuchyně, měli byste si ujasnit své možnosti. Každý z nás používá kuchyni jinak. Svobodný muž bude mít na kuchyni jistě jiné požadavky než maminka, která tam bude trávit každý den. V první řadě si proto musíte položit několik otázek:

• Jak často vaříte?
  • Kolik lidí se bude pohybovat v kuchyni?
  • Kolik jídla budete připravovat během týdne?

Na čem se vám nevyplatí šetřit?

Na kuchyni se obecně nevyplatí šetřit. Není to dekorace, kterou můžete snadno vyměnit. Proto dobře investujte do pracovní desky, vodoinstalace, elektřiny i spotřebičů. Nezapomeňte také koupit stolové nohy k jídelnímu stolu, jestli budete mít v kuchyni také jídelnu. Myslete i na maličkosti, které se mohou zdát zbytečné během každodenního použití, se vám vyplatí.

Rozmyslete si, které spotřebiče doopravdy potřebujete

Každý člověk má jiné potřeby. Malé spotřebiče můžete snadno dokoupit časem. Musíte si ale ujasnit jestli budete chtít myčku nádobí, troubu, varnou desku a lednici. Kuchyňský drátěný program a další detaily se vám budou také hodit. Musíte si proto naplánovat také systémy na organizaci, které použijete uvnitř skříněk.

Největší chyby při plánování nové kuchyně

Nízký počet zásuvek je vždy velkou chybou. Špatné odvětrávání nebo chybné umístění sporáku je také chyba. Sporák nikdy nedávejte k oknu a myslete také na umístění a výšku dřezu a vodovodní baterie. Lednice blízko topení nebo příliš blízko zdi je také chybou. Musíte pohodlně otevírat dvířka. Obecně si musíte promyslet kuchyňské příslušenství, jinak budete v budoucnosti litovat.

Diskuze je uzavřena.