5 tipů, jak vylepšit svůj životní styl

Zdravý životní styl, zlepšení životního stylu, životní styl skloňujeme ve všech pádech všichni a stále. Proč vlastně měnit způsob života a jak na to? Kdo žije zdravěji, žije obvykle déle. A tipy, jak vylepšit svůj životní styl, vám rádi poskytneme.

O změně životního stylu začnou nejčastěji uvažovat lidé, kterým se v průběhu let usadily pod kůží tukové zásoby. Najednou je pohyb obtížnější, zadýcháváte se při dobíhání autobusu, hlásí se zdravotní problémy. Změna je důležitá, pokud chcete žít kvalitně a v ideálním případě i déle. Jak na to?

1. Motivujte se

Každá změna je možná, jen když ji opravdu chceme. Pro změnu musíte mít silnou vnitřní motivaci, jinak vaše pokusy narazí stejně, jako ty předchozí. Ujasněte si své PROČ a teprve potom se pusťte do změn. Všechny změny vám musí dávat smysl a musí vás bavit, jen tak se dostaví úspěch.

2. Začněte malými změnami

Jestli chcete v novém životním stylu vytrvat, nepouštějte se hned do množství velkých změn. Takový zásah do komfortní zóny by vydržel málokdo. Změny dělejte zpočátku drobné a do svého života je zařazujte postupně.

3. Jezte, když máte hlad

Začněte u množství jídla, které konzumujete. Přestože vám výživoví poradci tvrdí, že jíst máte pravidelně 5x denně, jezte ve chvíli, kdy cítíte opravdový hlad. Jíst, když jste nasycení, je nesmysl. Můžete mít klidně jen 3 porce jídla denně, pokud nepociťujete hlad.

4. Polovina talíře má být zelenina či ovoce

Pro zlepšení fyzické i duševní pohody je nutné mít tělo v pohodě uvnitř. K očistě trávicího systému nejlépe poslouží vláknina, kterou obsahuje zelenina a ovoce. Začněte dodržovat pravidlo, že na vašem talíři polovinu místa zabere zelenina, čtvrtinu bílkoviny (maso, vejce, sýr, tvaroh) a zbytek sacharidy, nejlépe celozrnné.

5. Cvičení není mučení

K zdravému životnímu stylu pohyb patří. Jenže se nedonutíte běhat, jestliže se s nadváhou sotva ploužíte. Možná se ale rádi procházíte, baví vás plavání, v zimě si občas připnete běžky nebo vás baví hrát minigolf. Je mnoho sportovních aktivit a každý si může najít něco, co ho baví. U čeho vydrží, protože takový pohyb nepovažuje za povinnost. Když nic jiného, aspoň si doma zatancujte na pěkně svižnou písničku.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.