Hlavní výhody hledání partnera na seznamce

Seznamování dnes a před nějakými padesáti lety se liší snad ve všem. Zatímco dříve mělo smysl vyrazit třeba do divadla, na ples, nebo klidně oslovit slečnu v baru či restauraci, dnes se i seznamování stále více přesouvá do online světa. Existují různé internetové seznamky a aplikace, kde vám partnera vybírá nějaký chytrý algoritmus. Ale může to skutečně fungovat? Není to jen ztráta času?

Online seznamování je skvělé především pro ty, kteří by v klasických seznamovacích disciplínách neměli šanci kvůli tomu, že jsou příliš stydliví nebo si nevěří. Každý, kdo někdy zkusil oslovit muže či ženu tváří v tvář, dobře ví, jak to může být těžké. Při seznamování na internetu vám ale nehrozí trapná situace odmítnutí, ani se nemusíte bát, že by bylo na první pohled patrné, jak se vám potí dlaně. Můžete si zcela nezávazně psát zprávy a jen vy rozhodujete, zda dotyčnému odhalíte také svou tvář a další detaily vašeho života.

Navíc můžete snadno zacílit na to, co skutečně hledáte. Ne každý totiž na internetu hledá protějška na trvalý vztah. Často jde pouze o sex nebo nezávazné trávení volného času. Správně vyplněný profil vám zajistí, že budete komunikovat pouze s těmi kdo jsou tzv. na stejné vlně.

Rychlé, snadné, pro každého

Online seznamování je:

  • Jednoduché
  • Zábavné
  • Nezávazné

Vytvoření profilu vám zabere doslova pár minut a díky tomu se vám otevře cesta ke stovkám lidí stejného věku, zájmů i tužeb. Jakmile máte profil, můžete s potenciálními partnery snadno komunikovat prostřednictvím svého mobilního telefonu doslova kdykoliv a kdekoliv. Nebrzdí vás práce, ani jiné povinnosti a nemusíte složitě domlouvat rande v restauraci nebo v kině. Než si s někým vyrazíte, můžete si jej snadno otestovat bez závazků a rovnou vyřadit nevyhovující partnery. Ušetříte čas, peníze i svou energii.

Zvýšení sebevědomí

Online seznamka může mít pozitivní vliv na vaše sebevědomí. Sami budete překvapeni, kolik potenciálních zájemců vás kontaktuje a dost možná to podpoří vaše vědomí vlastní hodnoty. Uvědomíte si, že je mnoho lidí, kterým můžete připadat atraktivní, vtipný nebo zajímavý, a to vám pomůže ujasnit si také vaše priority a to, co od vztahu čekáte. Zkušenost z online seznamky vás může jedině posunout a dát vám šanci najít skutečně partnera svých snů.

Žádný nátlak a rozpačitost

Na internetu jste krytí – i pokud dojde k nějakému trapasu nebo nepředvídané situaci, snadno se z toho dostanete ven. Byť to není zrovna nejslušnější způsob, když to jinak nepůjde, stačí jednoduše přerušit konverzaci a „jste z toho venku“. Díky online seznamování také snadno uniknete počátečním rozpakům, které setkání s novým člověkem vždy provází. Každou odpověď si můžete promyslet, můžete více sázet na svůj osobitý vtip i vyjadřovací schopnosti. Nic vás také nezavazuje a máte vždy svobodu ukončit s někým kontakt.

Zdroj obrázku:
Kaspars Grinvalds / Shutterstock.com

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.