Vyvracíme mýty o dřevostavbách. Jaké jsou tyto domy ve skutečnosti?

Lidé jsou v mnoha ohledech konzervativní a pokud se objeví něco nového, nemají k tomu moc velkou důvěru. Jasným příkladem jsou i dřevostavby. Ty se postupně těší stále větší oblibě. Zároveň však existuje početná skupina lidí, kteří věří mnoha mýtům. Které jsou ty nejznámější? Podívejme se.

Kvalita dřevostaveb

Mnoho lidí se domnívá že dřevostavba má oproti klasickému zděnému domu podstatně nižší životnost. Řada lidí si dokonce myslí že je to dům který vydrží maximálně jednu generaci. Opak je však pravdou. Pokud jde o kvalitní stavbu tak je její životnost srovnatelná s klasickým zděným domem. Stejně jako u něho, tak i zde platí žer pravidelná péče výrazně prodlužuje to, jak dlouho dům vydrží.

Ceny dřevostaveb

V době kdy se jednalo o zcela novou technologii byly ceny vyšší než v případě zděných domů. Dnes, když už jde o něco běžného pochopitelně klesají náklady na výrobu jednotlivých součástí i náklady na samotné postavení. Levné dřevostavby jsou dnes zcela běžné. V porovnání se zděnými domy mohou vycházet mnohdy i cenově výhodněji. Jelikož financování bydlení není jednoduché, jsou pro mladé rodiny z hlediska financí velmi dobrou volbou.

Izolace dřevostaveb

Někteří neinformovaní lidé se domnívají že z hlediska izolace nedokáže dřevostavba klasickým materiálům konkurovat. Že dochází k velkým únikům tepla což se podepisuje na nákladech za vytápění. Fakt že dnes existují pasivní a energetické dřevostavby tento mýtus celkem snadno vyvrací.

Odolnost dřevostaveb

Mnoho neznalých dokáže hodiny vyprávět o tom, jak dokáže dřevostavba rychle hořet, nebo o tom jak ji napadají různé plísně a škůdci. I zde musíme tento mýtus vyvrátit. Kvalitní dřevostavby na klíč pochopitelně dodržují standardy požární bezpečnosti a tak mohou nabídnout i velmi dobrou odolnost. Díky technologii větrání se zase není třeba bát vlhkosti se kterou je spojena hniloba či výskyt škůdců.