Masážní váleček na obličej – co to je a proč byste ho měli mít

V péči o pleť a o tělo se stále děje něco nového. Valí se na nás spousta novinek a my často ani netušíme, proč bychom všechny ty přípravky nebo pomůcky měli mít. Jedním z nich je masážní váleček na obličej. 

Co je masážní váleček a proč bychom si ho měli pořídit? To se vám pokusíme vysvětlit v tomto článku. Některé novinky na trhu totiž opravdu mohou být tak užitečné, jak se o nich píše. Bez přehánění.

Co je vlastně face roller neboli masážní váleček

Začneme asi trochu překvapivě tím, že ve světě, především v Číně, to zase až taková novinka není. Už v 17. století používaly čínské císařovny válečky z minerálních kamenů (například z nefritu) k masáži a stimulaci akupresurních bodů. Tím se zbavovaly “špatné životní energie” a zlepšovaly své zdraví i vzhled. Tyto masážní válečky se v tradiční čínské medicíně používají nepřetržitě dodnes.

Face rollery se vyrábějí především z nefritu (zelený) nebo z růženínu (růžový). Na jednom konci rukojeti je váleček větší na větší plochy (čelo, tváře), z druhé strany je menší váleček. Masážní válečky z polodrahokamů jsou v cenové relaci od 600 Kč, jestli narazíte na nabídku levnějšího, půjde pravděpodobně o barevné sklo.

K čemu slouží masáž obličeje face rollerem

Asi se dá snadno uhodnout, že masážní váleček se používá k masáži – k prokrvení pleti a rozproudění lymfy. Přitom ještě zbaví pleť toxinů a otoků, hlavně kolem očí. Tím, že zlepšíte cirkulaci krve, postupně perfektně sjednotíte tón vaší pleti v obličeji a nebudete muset používat korektory. Face roller také pomáhá zbavit se váčků pod očima a vrásek.

Masážní válečky mají ještě jeden způsob využití: jsou perfektní pro aplikaci krémů a sér do pokožky. Naneste krém na obličej běžným způsobem a poté pleť masírujte face rollerem. Díky tomu dojde k pronikání aktivních látek hlouběji do pokožky a tím i k výraznějšímu účinku krému.