Dovolená s rodinou? Víme, jak si ji dokonale užít

Rodinná dovolená je pro mnoho lidí něco naprosto samozřejmého. Tuzemské lokality jsou sice na vzestupu, ale na druhou stranu je pro mnoho lidí stále vyhledávanou lokalitou ta přímořská. Jak si vše nejenom užít, ale jak i vše dokonale zvládnout bez potíží? Naše rady vám pomohou.

Zvolte správnou destinaci

Pokud jde o rodinnou dovolenou, je třeba se dobře zamyslet nad tím, jakou lokalitu zvolíte. A to jak proto, aby byla vhodná pro vaše dítě, tak i proto, abyste ho zbytečně netrápily na dlouhých cestách. Tomu by měl odpovídat také způsob zvolené dopravy, s ohledem na věk dítěte. Co je v posední době hitem? Určitě je to dovolená na Sicílii, která nezaujme jenom tím, že je vhodná pro rodiny s dětmi, ale zaujme také tím, že samotná délka letu je okolo 2 hodin. To by mělo bez problémů zvládnout i menší dítě. Nejde ale o destinaci jedinou. Mezi další, které mohou kromě Itálie přicházet v úvahu, patří také:

  • Chorvatsko
  • Bulharsko
  • Turecko

Nevyhazujte peníze

Pokud hledáte kvalitní dovolenou, rozhodně není na místě šetřit za každou cenu každou korunu. Na druhou stranu vyhazovat peníze také není úplně nejlepší. Jak tedy zajistit, aby vaše dovolená byla za dobrou cenu? Je to celkem jednoduché. Roli hraje to, kde zájezd koupíte a také kde ho koupíte. Abych neuváděli jenom teoretické rady, doporučíme vám jednu z možností, jak mít dovolenou za dobrou cenu. Sledujte last minute na Tiptravel.sk a kupte zájezd právě ve chvíli, kdy bude spojený s příznivou cenou. Jde o takzvané zájezdy na poslední chvíli, kdy může do odletu zbývat pár dní, nebo i pár týdnů.

Dále nelze zapomínat ani na možnost číslo dvě. Tedy na možnost koupit si zájezd s dostatečným předstihem. Tedy i několik měsíců předem. Zde mluvíme o takzvaných first minute zájezdech, které patří také mezi cenově nevýhodnější varianty.

Nezapomeňte na vhodné pojištění

Jakmile jedete do zahraničí, není radno podceňovat cestovní pojištění. Je sice pravdou, že vás ochrání klasické zdravotní pojištění, ale zároveň jenom do té sumy, která je obvyklá u nás. Pokud jsou v zahraničí náklady na léčbu vyšší, bude nutné daný rozdíl doplatit. Mnohdy se jedná o částky opravdu velké. Přitom cestovní pojištění na dovolenou není nijak drahé. Pro celou rodinu může vyjít jenom na desítky korun na den. Přitom dokáže ušetřit i miliony a tak zajistí, že vaše dovolená bude bezproblémová. Při sjednávání se můžete pojistit jako celá rodina, stejně jako je zde i možnost sjednat si plný rozsah který zahrnuje:

  • Pojištění léčebných výloh
  • Pojištění odpovědnosti za škody
  • Pojištění zavazadel

Zjistěte si, jaké konkrétní služby nabízí váš hotel

Pokud cestujete jako celé rodina, je celkem pochopitelné, že budete mít jiné požadavky než v případě, kdy se rozhodnete cestovat jenom, jako dvojice dospělých. Je proto na místě zjistit si, jaké služby hotel nabízí a zda je k rodinám vůbec vstřícný. Existují totiž i hotely, které nesou označení 16+ nebo také 18+. V praxi to znamená, že sem mladší osoby nesmí.

Pokud je vybrán hotel správný, který toto omezení nemá, zajímejte se třeba o nabídku rodinných pokojů, které bývají prostornější. Hodit se vám může třeba i dětská postýlka – pokud cestujete s opravdu malým potomkem. Vhodné je myslet i na stravování a na to, zda část nabídky je uzpůsobena dětem. Velmi populární jsou dnes různé dětské kluby a animační programy. Fungují velmi jednoduše. O vaše děti se starají zkušení animátoři, kteří jim po celý den vymýšlejí zábavu. Vy jako rodič tak máte čas na odpočinek i relaxaci. Zde je dobré připomenout, že dané animační služby jsou v mnoha zahraničních hotelech dokonce i v češtině, což je pro vás a pro vaše dítě rozhodně velké plus.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.