Zařiďte si podkrovní byt pro pohodlný a stylový život

Každý, kdo žije v podkrovním bytě má obrovské štěstí. Nejen, že vám nikdo nedupe nad hlavou, ale také můžete zařídit jedinečný prostor, který nemá každý k dispozici. Musíte ale vědět, jak tento prostor využít naplno. Jedině tak si život v podkrovním bytě skutečně užijete. Poradíme vám pár osvědčených způsobů, jak vytěžit z podkrovního bytu maximum.

Zamyslete se nad vzhledem stěn

V první řadě byste se měli soustředit na samotné stěny. Podkroví mohou být někdy trochu temnější, a proto byste měli zvolit světlou barvu pro malování. Jestli chcete trochu tmavší odstín nebo tapetu, můžete je umístit do šikminy. Máte-li možnost, nechte přiznané dřevěné trámy, které opticky zvětší prostor a získáte velmi rustikální a útulný vzhled.

Šikmé zdi si zaslouží nábytek na míru

V běžném obchodě s nábytkem rozhodně nenajdete nábytek pro podkrovní byt. Budete muset hodně experimentovat, anebo se obrátit na truhláře. Nejlepší je nábytek na míru, protože s ním využijete každý centimetr. A získáte mnohem více úložného prostoru. Na míru si přitom nemusíte nechat vyrobit jen šatní skříň. Truhlář vám navrhne dokonale jiné druhy nábytku, např.:

  • komody a úložný prostor,
  • kuchyň,
  • jídelní stůl a další.

Osvětlení prostoru je důležité

Dostatečné množství přirozeného světla se nedá ničím nahradit. Nezapomeňte proto instalovat dost střešních oken. Hodit se vám budou také rolovací sítě proti hmyzu do střešních oken. V případě osvětlení nespoléhejte jen na centrální lustr. V místech, kde jsou šikminy, bude pravděpodobně tma. Tam se skvěle hodí stojací lampy, které mohou dobře posloužit u křesla nebo pohovky na čtení.

Nezapomínejte ani na stín

Přirozené světlo je skvělé, ale v létě ho nebudete mít příliš v lásce. Podkrovní byt se snadno přehřívá, takže budete potřebovat také dobrou stínící techniku. Nová venkovní roleta na střešní okno vypadá krásně, zajímavě a nepropustí do vašeho domova téměř žádné světlo. Budete proto dokonale chráněni před horkem a silnými slunečními paprsky.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.